Teknoloji

Realme C25s sızıntısı tüm detayları gösteriyor

realme c25 c25s

Realme C25s, RMX3195 model numarasıyla son birkaç haftadır çıkışı için gerekli resmi onayları alıyor. Tayland ve Rusya’dan çıkış sertifikası alan telefonla ilgili resmi detaylar ise şimdiye kadar oldukça sınırlıydı. Ancak yeni bir sızıntı sayesinde Realme C25s’in teknik özelliklerini görmek mümkün oluyor.

Akıllı telefonun Çin’de 12 Haziran itibarıyla satışa sunulması bekleniyor. 1600 x 720 piksel çözünürlüklü 6.5 inç ekranın üzerindeki damla çentiğin 8 megapiksel ön kameraya ev sahipliği yapacağı belirtilirken, telefonun arkasında 48 megapiksel çözünürlüklü kameraya 2 megapiksel sensörün eşlik edeceği görülüyor. Parmak izi tarayıcısının da arka panele yerleştirileceği ifade ediliyor.

Realme C25s’in kalbinde MediaTek Helio G85 işlemci yer alacak. Bu işlemciye 4 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı eşlik edecek. MicroSD kart desteğiyle depolama alanını büyütmek de mümkün olacak.Telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi 6000 mAh pil sağlayacak. 18W şarj desteğine sahip bu pil, USB-C girişi üzerinden doldurulacak.

Realme C25s tartıda 209 gram çekecek. Telefonun kasasının ise 9.6 mm. olduğu belirtiliyor. C25s ile birlikte RMX3261 model numaralı başka bir telefonun da tanıtılacağı söylense de, henüz bu konuda somut bir detay görülmüş değil.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER