Realme 4K Smart Google TV Stick hakkında ilk detaylar paylaşıldı

Google dışında bir marka tarafından üretilen ilk Google TV destekli medya oynatıcısı yakında resmiyet kazanacak. Realme, 4K Smart Google TV Stick adını taşıyan yeni cihazla ilgili ilk bilgileri paylaştı. Medya oynatıcısının internet sitesi, 13 Ekim’de yapılacak duyuru öncesinde aktif hâle geldi.

Yeni Google TV platformunun duyurusu geçtiğimiz yıl ekim ayında Google Chromecast ile birlikte yapılmıştı. Şimdiye kadar sade bu platformun kullanıldığı televizyonlar gün yüzüne çıkmıştı.

Sony ve TCL’in Google TV ile çalışan televizyonları, platformu bir eklentiden ziyade yerleşik bir deneyime dönüştürmüştü. Bu süreçte piyasaya sürülen “Stick” formundaki medya oynatıcılar ise Android platformuyla kullanıcıların karşısına çıkmıştı.

Bu durum Realme’nin yeni ürünüyle değişiyor. 4K Smart Google TV Stick medya oynatıcısı ile Google TV platformu Chromecast’e özgü olmaktan çıkacak. Medya oynatıcı ilk olarak Hindistan’da satışa sunulacak. Ancak bu platformun Hindistan’da desteklenmediğini belirtmekte fayda var.

4K Smart Google TV Stick, 4K 60 fps çözünürlük desteğiyle gelecek. HDMI 2.1 ve HDR 10+ desteğine sahip olan medya oynatıcıda Netflix ve Amazon Prime Video uygulamaları da ön yüklü şekilde sunulacak.

Fiyat konusunda henüz bilgi verilmiş değil. Ancak 13 Ekim’de gerçekleştirilecek etkinlikte Realme 4K Smart Google TV Stick ile ilgili pek çok detay gün yüzüne çıkacaktır.

Razer Zephyr RGB yüz maskesi satışa sunuldu

Duyurusu uzun süre önce yapılan Razer Zephyr akıllı yüz maskesi sonunda satışa sunuldu. RGB aydınlatmalı maskenin ABD'deki fiyat etiketinde 99.99 dolar yazıyor. 150 dolar...

Google Android üzerinde iş ve özel yaşamı ayırmayı kolaylaştıracak

Google, Android için sunduğu iş profili özelliğini daha fazla cihaza getirmeyi planlıyor. Söz konusu özellik, iş uygulamalarını ve kişisel uygulamaları ayırıyor. Kullanıcılar dilediklerinde bir...

Artık her Twitter kullanıcısı Sohbet Odası açabilir

Twitter; Spaces, yani Sohbet Odaları'nı ilk olarak Kasım 2020'de, kendi ses merkezli sohbet odaları özelliği olarak, Clubhouse'un başarısını gölgede bırakma girişimi olarak başlatmıştı. Ancak...

Huawei nova 9, Watch GT 3 ve FreeBuds Lipstick tanıtıldı, işte özellikleri

Huawei nova 9, Viyana'da gerçekleştirilen etkinlikle küresel sahnede görücüye çıktı. Etkinlikte akıllı telefona Huawei Watch GT 3 ve FreeBuds Lipstick de eşlik etti. Çinli...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun