Teknoloji

Realme’den Realme 10’un özellikleri için yeni paylaşımlar

realme 10 4g

Realme 10, 9 Kasım’da gözler önüne çıkacak. Akıllı telefonun kalbinde MediaTek’in Helio G99 işlemcisinin bulunacağı daha önce doğrulanmıştı. Şirket şimdi de telefonun 90 Hz Super AMOLED ekranla geleceğini açıkladı.

Realme’den yapılan açıklamada, 90 Hz Super AMOLED ekranla “kötü oyun deneyiminin sonlandırılacağını” ve kullanıcıların “daha iyi eğlencenin tadını çıkaracağı” belirtildi. Realme’nin akıllı telefonlarında şimdilik oyunlar için gerçek anlamda yüksek yenileme hızı desteğini görmek mümkün olmamıştı. Realme 10’la birlikte bu durum değişecek gibi görünüyor.

Realme’nin yeni telefonuyla ilgili verdiği bilgiler bununla sınırlı kalmıyor. Akıllı telefonda Helio G99 işlemciye 8 GB RAM’in eşlik edeceği açıklandı. Sanal RAM özelliğiyle bellek kapasitesinin üstüne 8 GB’ın daha eklenebileceği ve telefonun aynı anda 18 uygulamayı çalıştırabileceği de verilen bilgiler arasında yer alıyor.

Telefonun tüm özellikleri henüz açıklanmış değil. Ancak sızan görseller telefonun ön kamerasının ekranın üstündeki deliğe yerleştirildiğini gösteriyor. İki arka kamerayla gelecek telefonun üç renk seçeneğiyle kullanıcıların karşısına çıkacağı belirtiliyor.

Realme 10’la tanışmak için bir hafta daha sabretmek gerekiyor. Bu süre zarfında telefonla ilgili yeni bilgilerin paylaşılması da sürpriz olmayacaktır.

İLGİLİ HABERLER