Qualcomm 5G yatırımlarının karşılığını alıyor

Qualcomm yoğun 5G yatırımlarının karşılığını almaya başlamış gibi görünüyor. San Diego merkezli şirket, 27 Eylül’de sona eren üç aylık döneme ve mali yılının tamamına ait finans raporunu paylaştı. Şirket, hem çeyrek özelinde hem de yıllık bazda kârını ve satış gelirlerini artırmayı başardı.

Qualcomm bu tabloyu ortaya çıkaran sebepler konusunda bilgi vermedi. Ancak Reuters’ın haberine göre, Apple’ın 5G destekli ilk iPhone’ları Qualcomm’un mali tablolarına doping etkisi yaptı.

Qualcomm’un yonga birimi 4.59 milyar dolar gelir beklentisinin üstüne çıktı ve 4.97 milyar dolar gelir elde etti. Şirketin CEO’su Steve Mollenkopf, yeni ortaklıkların bilançolara pek fazla etkisinin olmadığını ve gelirin büyük kısmının mevcut iş birliklerinden geldiğini belirtti.

Qualcomm, geride kalan çeyrekte kablosu bağlantı desteği sağlayan 162 milyon yonga sevkiyatı gerçekleştirdiğini açıkladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Redmi oyun telefonunu K40 serisi altında çıkaracak

Analistlere göre, şirket önümüzdeki çeyreklerde 5.71 milyar dolar seviyesinde gelir açıklayabilir. Qualcomm ise çıtayı 6.2 ila 6.8 milyar dolar arasına koyuyor. Qualcomm, 2020’de 175 ila 225 milyon 5G cihaz sevkiyatı gerçekleştirilmesini bekliyor. 2021’de bu sayının 500 milyona çıkması öngörülüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...