Qualcomm 5G yatırımlarının karşılığını alıyor

Qualcomm yoğun 5G yatırımlarının karşılığını almaya başlamış gibi görünüyor. San Diego merkezli şirket, 27 Eylül’de sona eren üç aylık döneme ve mali yılının tamamına ait finans raporunu paylaştı. Şirket, hem çeyrek özelinde hem de yıllık bazda kârını ve satış gelirlerini artırmayı başardı.

Qualcomm bu tabloyu ortaya çıkaran sebepler konusunda bilgi vermedi. Ancak Reuters’ın haberine göre, Apple’ın 5G destekli ilk iPhone’ları Qualcomm’un mali tablolarına doping etkisi yaptı.

Qualcomm’un yonga birimi 4.59 milyar dolar gelir beklentisinin üstüne çıktı ve 4.97 milyar dolar gelir elde etti. Şirketin CEO’su Steve Mollenkopf, yeni ortaklıkların bilançolara pek fazla etkisinin olmadığını ve gelirin büyük kısmının mevcut iş birliklerinden geldiğini belirtti.

Qualcomm, geride kalan çeyrekte kablosu bağlantı desteği sağlayan 162 milyon yonga sevkiyatı gerçekleştirdiğini açıkladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Motorola Moto E40 hakkında yeni detaylar ortaya çıktı

Analistlere göre, şirket önümüzdeki çeyreklerde 5.71 milyar dolar seviyesinde gelir açıklayabilir. Qualcomm ise çıtayı 6.2 ila 6.8 milyar dolar arasına koyuyor. Qualcomm, 2020’de 175 ila 225 milyon 5G cihaz sevkiyatı gerçekleştirilmesini bekliyor. 2021’de bu sayının 500 milyona çıkması öngörülüyor.

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Xiaomi Civi tanıtıldı: Snapdragon 778G işlemci, 55W hızlı şarj

Bir süredir ipuçları verilen ve hakkında paylaşımlar yapılan Xiaomi Civi, sonunda resmiyet kazandı. Yeni bir serinin ilk cihazı olan Civi'ye şu an için başka...

Fiyat-performans oranı yüksek dizüstü bilgisayar arayanlar için HP 255 G7 fırsatı

Okul için uygun fiyatlı, ihtiyaçları karşılayacak bir dizüstü bilgisayar arayanlar için Amazon.com.tr'de HP 255 G7 modeli 4999 TL'lik bir fırsat fiyatıyla müşterilere sunuluyor. Her ne...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun