Poco markası için yeni logo ve slogan çalışması

Poco, geçtiğimiz yılın başlarında Xiaomi’den bağımsız bir marka hâline gelmişti. Bunun sonucunda ayrı ürün segmentine, yazılımlara ve pazarlama ekiplerine sahip olmuştu. Yine de marka, ürünlerinde eski ana şirketinin ürünlerini temel almaya ve onları kendi markasına uygun şekilde özelleştirmeye devam ediyor. Hindistan ise Poco’nun iddialı olduğu ve iyi bir performans gösterdiği ülkelerden bir tanesi. İşte şimdi, Poco Hindistan’a özel yeni bir logo, maskot ve slogan ile yepyeni bir pazarlama çalışması başlatıldı.

Poco Hindistan’ın ülke direktörü Anuj Sharma, yeni logo ve pazarlama materyalleriyle ilgili olarak, “Poco’nun başarılı geçen bağımsız yılını kutlamak için gerçekleştirilen marka yenilemesinin tüm amacı, pazardaki akıllı telefonlarımız kadar farklı ve benzersiz olan topluluğu onurlandırmaktır.” dedi.

Yapılan logo ve diğer değişiklikler sadece Hindistan’ı kapsıyor gibi görünüyor. Poco markasının küresel pazardaki yüzünde henüz bir değişiklik bulunmuyor.

Öncelikle Poco logosuna baktığımızda, “o” maskotun yüzünü oluşturuyor. Tüm unsurlarının ise daha büyük anlamı bulunuyor. Baştaki hale, bir nedeni olan iyilik duygusunu temsil ediyor. Antenler yaramazlığa ve yayılan çılgınlığa bir göndermedir. Şeytani gözler hale ile tezat oluştururken, üçgen bir ağız keskin zekayı ifade ediyor.

Ayrıca Poco Hindistan, markanın “çılgınlığını ve eksantrikliğini” özümseyen yeni bir “Made of Mad” sloganına geçiyor. Tüm yeni grafikler, yaklaşan kampanyalara ve mesajlara entegre edilecek. Görsel kimlik yenilemeleri, teknoloji alanında yabancı bir kavram değildir. Birçok marka, iletişimlerini yeniden canlandırmak, hedef kitleyle daha iyi uyum sağlamak veya ilgi ve kapsamı artırmak için benzer çalışmaları ara sıra yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple aşısız çalışanlarına COVID-19 testini zorunlu tutacak

Yeni marka tasarımlarını benimsemesi beklenen ilk ürün Poco X3 Pro olacak. Bu telefon mart ayında Hindistan’da piyasaya sürülecek. Telefonun teknik özellikleri ve tasarımı henüz detaylandırılmadı, ancak sızıntılar Poco X3’e benzer bir 4G cihaz olacağını gösteriyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...

Gelecek OnePlus amiral gemisini çalıştıracak birleştirilmiş ColorOS/OxygenOS ile ilgili detaylar

Bu yılın başlarında bazı departmanlarını Oppo ile birleştiren OnePlus, bu birleşimin geleceğinin nasıl görüneceğine dair biraz daha fazla ayrıntı verdi. Görünüşe göre, bu ortak...

iOS 15 yayınlandı, hemen şimdi indir

Apple'ın ön gösterimini haziran ayındaki WWDC 2021 etkinliğinde gerçekleştirdiği iOS 15 için final sürüm yayınlandı, indirme işlemi için bekleyenler artık bu güncellemeyi cihazlarında görebilirler....

iPadOS 15 yayınlandı, işte yenilikler ve uyumlu cihazlar

Apple iPad'lere özel işletim sistemi iPadOS'in en son sürümünü yayınladı. Yaz başında ön gösterimi yapılan iPadOS 15 ile birlikte Apple'ın tabletlerine çoklu görev tarafında...