Planet of the Apps’in ilk bölümü yayınlandı

planet of the appsApple, “Planet of the Apps” adını verdiği bir programla çevrim içi müzik servisi Apple Music içinde orijinal video içerikleri sunmaya başlayacağını daha önce açıklamıştı. Şirket biraz gecikmeli de olsa, programın ilk bölümünü Apple Music abonesi olmayanlar tarafından da izlenebilecek.

Program, uygulama geliştiricilerinin fikirlerini ünlülerden oluşan bir panele sunmalarıyla başlayacak ve ardından fikirlerini şekillendirip Lightspeed Venture Partners’tan yatırımcıların karşısına çıkmalarıyla devam edecek. “O Ses” tarzı yarışmaları hatırlatan ünlü panelinde oldukça renkli isimler bulunuyor. Gary Vaynerchuk, Will.i.am, Jessica Alba ve Gwyneth Paltrow, jüri koltuklarında geliştiricileri karşılıyor.

Bu dört isim arasında teknolojiye en yakın isimler olarak Gary Vaynerchuk ve Will.i.am dikkat çekiyor. Vaynerchuk, bir girişimci olarak işinin doğası gereği teknolojiyi yakından takip ediyor. Will.i.am ise daha önce Puls isimli bir akıllı saat ve EPs ile Buttons kulaklıklar gibi ilginç ürünlerin altına imza atmıştı.

Planet of the Apps’in ilk bölümü iTunes ve web üzerinden de izlenebilecek

Apple Music için çekilen ve 10 bölüm boyunca devam edecek programın ilk bölümü, internet sitesi ve iTunes üzerinden de izlenebiliyor. Apple Music diğer orijinal video içerik projesi Carpool Karaoke’yi de ağustos ayında yayınlayacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Amazon Kindle Paperwhite daha büyük ekran ile yenilendi

Amazon, Kindle Paperwhite e-kitap okuyucusunu yaklaşık üç yıllık bir aranın ardından yeniledi. Ekran büyüklüğünü 6.8 inçe çıkaran şirket, E-Ink ekranın parlaklığını da artırdı. Ekranın...

Slack hikaye benzeri paylaşım özelliğini kullanıma sunuyor

Salesforce'un Slack'i satın alma süreci geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. Popüler kurumsal iletişim platformu, yeni özelliklerini çatı şirketinin Dreamforce etkinliğinde duyurdu. Slack testlerine daha önce başladığı...