Petal Ailesi gizliliğinize önem veriyor

google news abone ol

Petal Search ve Petal Haritalar kullanıcılarının veri güvenliği ve gizlilik endişelerini anlıyor, çevrimiçi gizliliğe en az sizin kadar önem veriyor.

İnternetteki yolculuğumuz süresince attığımız adımlar, yaptığımız aramalar, ziyaret ettiğimiz websiteleri ile ilgili izlenmiyor olmak dikkat ettiğimiz en önemli unsurlardan biri hâline geldi. Eğer bir ebeveynseniz, çocuklarınızın denetimli ve güvenli bir biçimde internet kullanımı, beklentinin ötesine geçip, bir tercih sebebi oluyor.

Gizliliği önemseyen bir arama motoru olan Petal Search ile konum, trafik durumu, yol tarifi ve daha pek çok amaç için kullanabileceğiniz navigasyon uygulaması olan Petal Haritalar,  bu endişelerinizi dikkate alıyor; gizliliğinizi ve güvenliğinizi sağlamak için tedbirler almaya ve bunları geliştirmeye devam ediyor

Kullanıcılarını izlemeyen ve gizliliğine önem veren Petal Search, European Privacy Seal tarafından GDPR uyumluluğu onayına sahiptir. Bu arama motoru çerez kullanmaz ve tüm kullanıcı verilerinin kullanıcıların bulundukları bölgede kalmasını sağlar.

Bütün bunlara ek olarak Petal Search, daha güvenli bir arama deneyimi için:

  • “İnternette Güvende Kalın” seçeneği sayesinde uygunsuz veya yaş sınırına uygun olmayan içerikleri kısıtlayabilme,
  • Arama geçmişinizin saklanmasını istemediğiniz durumlarda “Gizli Mod” özelliğini kullanabilme,
  • Arama sonuçlarınızı “Search Scope” yani “Arama Kapsamı” seçeneği ile dilediğiniz şekilde belirleyebilme seçeneklerini sunuyor.

Petal Search içinde Gizli Mod nasıl etkinleştilir?

Petal Search içinde Arama Kapsamı nasıl düzenlenir?

Petal Haritalar’da gizlilik nasıl sağlanıyor?

Kişisel verilerimiz, yalnızca internette arama yaparken değil aynı zamanda navigasyon deneyimleri açısından da büyük bir öneme sahip. Petal Haritalar, tüm seyahat deneyimi süresince bilgilerinizin anonim kalmasını sağlıyor. Başka bir deyişle, hiçbir kişisel bilginizi cihazınızla veya hesabınızla ilişkilendirmiyor.

Ayrıca, siz aksine izin vermedikçe arama kayıtlarınızı, sık ziyaret edilen konumlarınızı ve favori konumlarınızı şifreleyerek, yalnızca cihazınızda depoluyor.

Gizlilik ve güvenlik hakkında daha fazla güncel bilgiye, Petal Haritalar 2.1 sürümü ile ulaşabilirsiniz.

Petal Haritalar’da Gizli Mod nasıl etkinleştirilir?

Tüm bunların yanı sıra, Petal Search’te olduğu gibi Petal Haritalar’da da “Gizli Mod” özelliğini kullanarak rota aramalarınızın ve navigasyon kayıtlarınızın saklanmamasını sağlayabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş İçerik nedir ve nasıl erişilir?

“Kişiselleştirmiş İçerik” özelliğini etkinleştirerek geçmiş aramalarınıza uygun olarak arama sonuçlarına erişebilirsiniz. Bu durumda bile tüm verileriniz cihanızda kalarak kişiselleştirme işlemleriniz gerçekleştirilir.

Bu makale Huawei tarafından hazırlanmış bir tanıtıcı yazıdır.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yandex Rusya ile bağlarını koparmayı planlıyor

Yandex Rusya'nın teknoloji alanındaki en tanınmış markası konumunda. Son yıllarda Batılı rakiplerinin gerisinde kalmamak için sıkı bir mesai harcayan şirket kendi akıllı cihazlarını, sürücüsüz...

Twitter şirketlere altın rengi, resmi kurumlara gri tik verecek

Twitter yenilenmiş Onaylamış Hesap programını 2 Aralık'ta hayata geçirecek. Yenilenmiş programda manuel doğrulama aşaması uygulanırken, farklı kullanıcı türleri için farklı renklerde tikler verilecek. Konuyla...

Netflix Sıcak Kafa dizisinden yeni görüntüler paylaştı

Netflix Sıcak Kafa dizisinin duyurusunu daha önce yapmıştı. Apokaliptik bir dünyayı anlatan dizinin resmi fragmanı ve yeni görüntüleri paylaşıldı. Yeni görüntüler izleyicileri nelerin beklediği...

Spotify Storylines Gaye Su Akyol’un yeni albümüyle Türkiye’de

Spotify’ın sanatçılar ve hayranları arasındaki bağı her zamankinden daha fazla güçlendiren özelliği Storylines, Türkiye’deki müzikseverlerle buluşuyor. Spotify Storylines, ilk kez, Gaye Su Akyol’un dördüncü...

ÖNE ÇIKANLAR