Teknoloji

Oppo Reno 9 serisinden ilk detaylar geldi

oppo reno 8 oppo reno 9

Oppo Reno 9 serisinin yakında kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor. Tanıtım için oklar kasım ayını işaret ederken, seriyle ilgili detaylar da yavaş yavaş belirginleşmeye başladı.

Ünlü duyumcu Digital Chat Station’ın paylaşımına göre, serinin üyelerinde hem Qualcomm Snapdragon 7 serisi hem de MediaTek’in Dimensity 8 serisi işlemcilerini görmek mümkün olacak. Oppo Reno 8 serisinde de benzer bir yaklaşımı tercih etmişti.

Oppo, Çin’in yeni Evrensel Hızlı Şarj Standardı (UFCS) çözümünü benimseyen üreticilerden biri olacak. Şimdilik bu standartta maksimum şarj hızı 40W olurken, Reno 9 serisinde de UFCS’nin tercih edileceği belirtiliyor. Serinin tüm üyelerinde 40W şarj hızına sahip 4500 mAh kapasiteli pilin bulunması bekleniyor.

UFCS standardının destekçileri arasında Oppo’nun yanı sıra Huawei, Vivo, Xiaomi gibi önemli Çinli üreticiler de bulunuyor.

Oppo Reno 9 serisinde “Tamamen Kırmızı” olarak adlandırılan bir renk seçeneğinin de kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor. Ekim ayında seriyle ilgili daha fazla haber duymak sürpriz olmayacaktır.

İLGİLİ HABERLER