Teknoloji

Oppo Reno 9 fotoğrafları tasarımın detaylarını gösteriyor

oppo reno 9

Oppo Reno 9 serisi için hazırlıkların başladığı biliniyor. Çıkan haberlere göre, serinin üyeleri 4500 mAh kapasiteli pillerle gelecek ve bu piller yeni bir şarj standardını destekleyecek. İnternete sızan yeni fotoğraflar ise telefonun tasarımının büyük kısmını ve bazı ekstra detayları gösteriyor.

Reno 8 ve Reno 9’u tasarım bakımından ayıran ana faktör kamera modülünün tasarımı olacak gibi görünüyor. Reno 9’da kamera modülünün tasarımının daha belirgin hâle geleceği göze çarpıyor. Modüldeki sensörlerin diziliminde ise bir değişiklik yok gibi görünüyor.

Fotoğraflarda telefonun ön kamerasının ekranın orta üst kısmındaki yuvarlak deliğe yerleştirildiği görülüyor. Reno 8 serisinde bu tasarım sadece Reno 8 Pro’da tercih edilmişti. Reno 9’un bileşenleri ve kamera özellikleri konusunda ise şimdilik pek fazla şey bilinmiyor.

Oppo Reno 9 Pro Plus’ın MediaTek Dimensity 8000 işlemciye sahip olması bekleniyor. 50 megapiksel Sony IMX766 sensörün ise ana kamera görevini üstleneceği söyleniyor. Bu sensör Oppo’nun telefonlarının büyük kısmında kullanılıyor. Pro Plus ve Pro’nun gelecek ay Çin’de tanıtılması beklenirken, standart Reno 9’un daha sonra resmiyet kazanacağı söyleniyor.