Teknoloji

Oppo Pad 2 Qualcomm Snapdragon 888 işlemciyle testten geçti

oppo pad 2

Oppo’nun ilk tableti Oppo Pad, 2022’nin başlarında tanıtılmıştı. Bu tableti bir süre sonra çıkan Pad Air takip etmişti. Şirkette gözler şimdi de bir süredir sızıntılar sayesinde görülen Oppo Pad 2’ye çevrilmiş durumda. Tablet şimdi de Geekbench’in veri tabanında boy gösterdi.

Oppo’nun bu tabletin kalbinde MediaTek’in Dimensity serisinden bir işlemciye yer vereceği iddia edilmişti. Ancak OPD2201 model numarasıyla testten geçen Pad 2’nin kalbinde Snapdragon 888 işlemcinin bulunduğu görülüyor.

Orijinal Oppo Pad, Qualcomm Snapdragon 870 işlemciyle kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Oppo Pad Air’de ise Snapdragon 680 işlemci tercih edilmişti. Pad 2’nin test sonucu, Snapdragon 888 işlemciye 8 GB RAM’in eşlik ettiğini gösteriyor. Android 13 işletim sistemi de test sonucunda görülenler arasında yer alıyor.

oppo pad 2

3C sertifikası, telefonun 67W şarj desteğine sahip olduğunu gözler önüne sermişti. Tabletin ihtiyaç duyduğu enerjiyi 9500 mAh kapasiteli pilden alacağı söylense de, henüz bu kapasite doğrulanmış değil. Bluetooth 5.3 sertifikası da telefonun doğrulanan özellikleri arasında sayılıyor.

Oppo Pad 2 Find X6 serisiyle birlikte tanıtılabilir

Tabletin 2800 x 2000 piksel çözünürlüklü 144 Hz 11.6 inç LCD ekrana sahip olması bekleniyordu. Ancak aynı kaynak tabletin Dimensity 9000 işlemciyle geleceğini de iddia etmişti. Dolayısıyla bu konuya biraz temkinli yaklaşmakta fayda var.

Oppo Pad 2’nin Find X6 serisiyle birlikte tanıtılacağı söyleniyor. Bu tanıtımın ne zaman gerçekleştirileceği ise belirsizliğini koruyor.

İLGİLİ HABERLER