Oppo Find X7 performans testinden etkileyici bir puan aldı

Oppo Find X7 adını taşıyan amiral gemisi serisi telefonlarını yakında tanıtacak. Seriyle ilgili sızıntılar ise bir süredir etrafta dolaşıyor. Bunların en yenisinde Find X7, AnTuTu’nun veri tabanında boy gösteriyor. Test sonucu, telefonun kalbinde MediaTek’in Dimensity 9300 işlemcisinin bulunduğunu gözler önüne sererken; aldığı puanın yüksekliği de dikkat çekiyor.

Dimensity 9300 işlemcili Find X7, AnTuTu’nun benchmark testinden 2.270.677 puan aldı. Bu, MediaTek işlemcili bir telefonun AnTuTu’nun benchmark testinden şimdiye kadar aldığı en yüksek puan olarak tarihe geçti.

Veri tabanında Oppo PHZ110 model numarasıyla yerini alan telefonun Find X7 mi yoksa Find X7 Pro mu olduğu belirsizliğini koruyor. Daha önce Oppo’nun Find X serilerinde hem standart hem de Pro versiyonlarda MediaTek’in işlemcilerini kullandığı biliniyor. Telefonun 16 GB RAM ve 1 TB depolama alanına sahip bir versiyonunun sunulacağı, kutusundan Android 14 ve ColorOS 14 yüklü olarak çıkacağı da bilinenler arasında yer alıyor.

oppo find x7

Oppo Find X7 amiral gemisi standartlarını yakalayacak

Oppo Find X7’nin test sonucunun artık amiral gemisi telefonlar için bir tür standart hâline geleceği söylenebilir. Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 de AnTuTu’nun testinden 2.200.000’in üstünde bir puan almıştı. Ancak bunların ham sayılar olduğunu ve gerçek yaşam performansının telefondan telefona değişebileceğini belirtmekte fayda var.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun