Oppo ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün dağıtım tarihini açıkladı

Android 12’nin Google Pixel serisine dağıtımı önümüzdeki haftalarda başlayacak. Dolayısıyla üçüncü taraf Android cihaz üreticileri de Android 12 üzerinde geliştirdikleri yeni kullanıcı arayüzlerini kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Bu üreticilerden biri olan Oppo ColorOS 12 kullanıcı arayüzünü 11 Ekim’de dağıtacağını açıkladı. Şirket ColorOS 12’nin çıkışı için Türkiye saatiyle 13:00’da başlayacak bir etkinlik de gerçekleştirecek. Bu etkinlikte ColorOS 12’nin tüm detayları gün yüzüne çıkacak.

Oppo’dan yapılan açıklamada, ColorOS 12‘nin “kişiselleştirilebilir ve erişilebilir” bir tasarıma sahip olduğu hatırlatıldı. Kullanıcı arayüzü, performans artırıcı özellikleri de beraberinde getirecek. Çinli üretici yeni ColorOS’in görünümü ve özellikleri konusunda fazla detay vermese de, şirketin açıklamasından bazı başka bilgi kırıntıları çıkarmak da mümkün.

Oppo’nun 110’dan fazla telefonu ColorOS 12’yle yenilenecek. Kullanıcı arayüzü 150 milyondan fazla kullanıcıya ulaşacak. Dağıtım zamanı ise tahmin edilebileceği üzere modelden modele değişecek. Oppo’nun dağıtım takvimini etkinlik sırasında duyurması bekleniyor.

Oppo Find X serisinde kullanıcılarına üç büyük Android güncellemesi götüreceğini daha önce açıklamıştı. Bu da Android 11 işletim sistemli Find X3’ü kullananların ColorOS 12’nin ardından ColorOS 13 ve 14 güncellemelerini de alacağını gösteriyor. Oppo Reno, F ve K serileri için iki Android güncellemesi sözü vermişti.

ColorOS 12, Oppo ve OnePlus telefonlarında birlikte kullanılacak ilk birleştirilmiş platform olma özelliğini taşıyor. İki markanın platform birleşmesi de bu sürümle birlikte başlayacak.

Apple 14 inç MacBook Pro modelini tanıttı, işte özellikleri

Apple, 18 Ekim etkinliğinde beklendiği üzere yeni MacBook Pro modellerini tanıttı. Şimdiye kadar dedikodusu yapılan birçok özelliğin yeni modellerle karşımıza çıktığını görüyoruz. Yeni MacBook...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun