Oppo A58’in özellikleri resmi kayıtlarda görüldü

Oppo A58 önümüzdeki dönemde tanıtılması beklenen akıllı telefonlar arasında yer alıyor. Bir süre önce telefonun 50 megapiksel ana kamera ve 108 megapiksel ikincil kamerayla geleceği iddiası ortaya atılmış ve doğal olarak bir kafa karışıklığı oluşmuştu. China Telecom’un kayıtları, bu kafa karışıklığını ortadan kaldırıyor.

Söz konusu kayda göre, Oppo’nun yeni telefonu 2 megapiksel çözünürlüklü ikincil kameraya sahip olacak. China Telecom sayesinde A58’de kullanıcıları bekleyen diğer özellikler konusunda da fikir edinmek mümkün oluyor.

Buna göre, akıllı telefon 6.56 inç büyüklüğünde bir LCD ekranla kullanıcıları karşılayacak. Bu ekran kullanıcılara 720p çözünürlük sunacak. Ekranın üstündeki damla çentik ise akıllı telefonun 8 megapiksel çözünürlüklü ön kamerasına ev sahipliği yapacak.

A58’in kalbinde ise kullanıcıları MediaTek’in Dimensity 700 işlemcisinin beklediği görülüyor. Telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi ise 5000 mAh kapasiteli pilin vereceği belirtiliyor. Bütün bu özellikler Oppo A17’de de mevcut durumda. Ancak 5000 mAh kapasiteli pil için 33W şarj desteğinin sunulması fark yaratacak gibi görünüyor.

Oppo A58 ne zaman resmiyet kazanacak?

Çift SIM kart yuvası, 3.5 mm ses jakı, iki RAM ve iki depolama alanı seçeneği de kullanıcıları bekleyen özellikler arasında sayılıyor. Telefonun üç farklı yapılandırma seçeneğiyle kullanıcıların karşısına çıkacağı belirtiliyor. A58’in başlangıç fiyatı 1399 yen (3579 TL) olarak görünse de, bunun China Telecom’un henüz tanıtılmayan telefonlara verdiği geçici fiyat olduğunu da unutmamak gerekiyor.

oppo a58Oppo A58’in 11 Kasım’dan önce resmiyet kazanması ve satışa sunulması bekleniyor. Çin’de “Bekarlar Günü” olarak anılan 11 Kasım’da ülkenin en büyük alışveriş etkinlikleri gerçekleştiriliyor ve kullanıcılara önemli fırsatlar sunuluyor.