Opera Mini iOS uygulaması güncellemeyle yeni bir yüze kavuştu

opera mini iosOpera Mini iOS uygulaması, yeni iPhone’ların duyurulmasına ve iOS 11’in yayınlanmasına kısa bir süre kala güncellendi. Tasarımı tamamen değişen uygulama, iPhone kullanıcılarına hareket hâlindeyken daha gelişmiş bir internette gezinme deneyimi sunmayı amaçlıyor.

Opera Mini’nin yeni versiyonu, tamamen yenilenmiş bir kullanıcı arayüzü sunuyor. Adres çubuğu kırmızı renge bürünürken, arama çubuğuna QR kodlarını tarama seçeneğinin eklenmiş olması göze çarpıyor. Buna ek olarak, kullanıcılar arama motorunu kişiselleştirebiliyor.

Başlangıç sayfasına eklenen güncel haberler bölümü, Opera Mini kullanıcılarının son dakika gelişmelerine daha hızlı biçimde erişmelerini mümkün kılıyor. Opera Mini, haberlerin tamamını eskiye kıyasla dört kat daha hızlı biçimde yükleyebiliyor.

Yapay zekâ tabanlı haber kaynağının eklenmesi de, güncellemenin getirdikleri yenilikler arasında bulunuyor. Yeni yapay zekânın altında yatan teknoloji, Opera Mini kullanıcılarına daha fazla kişiselleştirilmiş bir ana sayfa sunuyor. Böylelikle kullanıcıların kişiselleştirme veya kurulum yapmakla uğraşmasına gerek kalmıyor.

Yapay zekâ tabanlı haber okuyucusundan ilk olarak ABD, Endonezya, Gana, Güney Afrika, Hindistan, Kenya, Nijerya ve Tanzanya’daki kullanıcılar yararlanacak. Daha sonrasında listeye Bangladeş, Pakistan ve Rusya da eklenecek.

Opera Mini iOS uygulaması güncellenmeye devam edecek

Opera’dan yapılan açıklamada, gerçekleştirilen değişikliğin bir başlangıçtan ibaret olduğu ve iOS kullanıcılarına önümüzdeki aylarda başka yeniliklerin de sunulacağı belirtildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...

Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok...

HTC Vive Pro 2 ve bağımsız VR başlığı Vive Focus 3 tanıtıldı

HTC salı günü gerçekleştirdiği Vivecon etkinliğinde iki sanal gerçeklik başlığını tanıttı. Bunlar iş odaklı Vive Focus 3 ve "sınıfının en iyisi" olarak nitelendirilen PCVR...