Teknoloji

OnePlus Buds Pro 2 Lite Avrupa’ya Buds Pro 2R adıyla açıldı

oneplus buds pro 2r

OnePlus Buds Pro 2 Lite geçtiğimiz mart ayında tanıtılmıştı. Kablosuz kulaklık şimdi de OnePlus Buds Pro 2R adıyla Avrupa’da kullanıcılarla buluşuyor. İsim dışında iki kulaklık arasında bir fark olmadığını ve Buds Pro 2R’nin sadece beyaz renk seçeneğiyle satışa sunulduğunu belirtmekte fayda var.

Tasarım konusunda Buds Pro 2 ve 2R arasında büyük bir fark bulunmuyor. Buds Pro 2 için beyaz yerine yeşil renk seçeneği sunulurken, siyah da ekstra seçenekler arasında yer alıyor. Buds Pro 2R’de yağmura ve tere karşı dayanıklılık için IP55 sertifikası mevcut.

Aktif gürültü engelleme özelliği sayesinde 48 dB’e kadar dış sesleri engellemek mümkün oluyor. Her bir kulaklık topuzunda üç mikrofon bulunuyor. Bu mikrofonlar telefon ve video görüşmeleri sırasında gürültü engellemeye yardımcı oluyor. Bunların Buds Pro 2 ile paylaşılan özellikler olduğunu hatırlatmakta fayda var.

OnePlus Buds Pro 2R ile 39 saat müzik dinlenebiliyor

Buds Pro 2R, Hi-Res Audio Wireless sertifikasına sahip. Oyuncular içinse kulaklıkta 54 ms düşük gecikme modu bulunuyor. Buds Pro 2R’nin er bir kulaklık topuzunda 60 mAh kapasiteli pil bulunuyor ve böylelikle 9 saatlik bir dinleme süresi sağlanıyor. 520 mAh kapasiteli şarj kutusu ise toplam dinleme süresini 39 saate çıkarıyor. Bu sayıların aktif gürültü engelleme özelliğinin devredışı bırakılmasına bağlı olduğunu belirtmekte fayda var. Aktif gürültü engelleme devredışı bırakıldığında bu süreler sırasıyla 6 ve 25 saate iniyor.

OnePlus Buds Pro 2R için hâlihazırda 129 avro ödemek gerekiyor. Ancak 25 Eylül TSİ ile 12.00 itibarıyla kulaklığın fiyatı 149 avroya çıkacak.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER