Teknoloji

OnePlus Buds Pro 2 kablosuz kulaklığın özellikleri ortaya çıktı

oneplus buds pro 2

OnePlus yeni bir üst sınıf kablosuz kulaklık üstünde çalışıyor. OnePlus Buds Pro geçtiğimiz yıl ağustos ayında tanıtılmıştı. Bu kulaklığın takipçisinin de yakında resmiyet kazanması bekleniyor. OnePlus Buds Pro 2 adıyla anılan kulaklığın özellikleri internete sızdı.

Söz konusu sızıntıya göre, Buds Pro 2’nin her bir topuzunda iki adet sürücü mevcut. Bunlardan biri 11 mm diğeri ise 6 mm. Oppo’nun Enco X2 kulaklığı da benzer özelliklere sahipti. Yüksek çözünürlüklü LHDC 4.0 ses desteği ve aktif gürültü engelleme özelliği de Buds Pro 2’nin özellikleri arasında sayılıyor.

Aktif gürültü engelleme özelliği sayesinde dışarıdan gelen gürültüler 45 dB’e kadar engellenebilecek. Buna ek olarak, söz konusu özellik çevrenin gürültü seviyesine göre uyarlanır olacak. Her bir kulaklık topuzunda üç mikrofon olacak. Böylelikle görüşmelerde sesin karşı tarafa daha net gitmesi sağlanacak.

OnePlus Buds Pro 2’nin pil ömrü aktif gürültü engelleme özelliği çalışırken 6 saat olacak. Şarj kutusu bunun üstüne 22 saat daha ekleyecek. Aktif gürültü engelleme özelliği kapatıldığında ise bu süreler sırasıyla 9 ve 38 saate çıkacak.

OnePlus Buds Pro 2 kablosuz şarj desteğiyle gelecek. Sadece 10 dakikalık bir şarj, 3 saatlik kullanım için yeterli olacak. Google Fast Pair ve Bluetooth 5.2 desteği, IP55 suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikası da kulaklığın özellikleri arasında yer alıyor. Buds Pro 2’nin siyah, beyaz ve yeşil renk seçenekleriyle kullanıcıların karşısına çıkacağı belirtiliyor.

İLGİLİ HABERLER