OnePlus Buds Pro akıllı aktif gürültü engelleme moduyla tanıtıldı

OnePlus’ın yeni kulaklıklar üzerinde çalıştığı bir sır değildi. Temmuz ayında, hayranlarına çok fazla ayrıntı vermeden onlardan yaklaşmakta olan bir modeli test etmelerini istedi. Birkaç hafta sonrasında ise şirket, OnePlus Buds Pro kablosuz kulaklıklarını resmen duyurdu.

OnePlus, geçen yıl piyasaya sürdüğü orijinal Buds’tan farklı bir tasarım benimsedi. Buds Pro, 40 dB’ye kadar geri plandaki ses seviyelerini filtreleyen uyarlanabilir gürültü engelleme (ANC) özelliğine sahip. Çevresinde olup bitenlerden daha yakından haberdar olmak isteyenler bunu 25dB’ye düşürebilirler. Üstelik sahne algılama özelliği de var.

Her bir kulaklıkta bir üçlü mikrofon yerleşimi bulunuyor. OnePlus, mikrofonların gürültü azaltma algoritmaları ve rüzgar gürültüsünü bastırmayı amaçlayan mekanik bir tasarımla uyum içinde çalıştığını söylüyor. Tüm bu özellikler, sesin daha net biçimde algılanmasını sağlamak amacıyla eklenmiş.

oneplus buds pro

Ayrıca, dinleme testiyle belirlenen, kullanıcının farklı seslere duyarlılığına göre her şarkıyı özelleştiren bir ses profili olan OnePlus Audio ID adlı bir özellik de vardır. Dolby Atmos desteği de bekleyebilirsiniz.

OnePlus, tek bir şarjla yedi saate kadar ve aktif gürültü engelleme (ANC) etkinse beş saate kadar kullanım elde edeceğinizi söylüyor. Şarj kutusu, 31 saate kadar oynatma süresi ekleyebiliyor ve ANC kullanıyorsanız bu süre 23 saate düşüyor. Hızlı şarj, USB-C kablosuyla 10 dakikalık şarj süresinin ardından 10 saatlik oynatma süresi daha ekliyor. Ayrıca kasa kablosuz şarj destekli ve Qi sertifikalı cihazlarla şarj edilebiliyor.

Kulaklıklar suya ve tere karşı dayanıklılık için IP55 derecesine sahipken, şarj kutusu IPX4 derecesine sahiptir. Diğer özellikler arasında belirli OnePlus telefonlarda oyun oynarken kullanmak için düşük gecikme (yaklaşık 94ms) modu, hızlı eşleştirme, sesli asistan desteği, kulaklığı kulağınızdan çıkardığınızda otomatik duraklatma ve beyaz gürültü çalabilen bir Zen modu yer alır.

OnePlus Buds Pro, 1 Eylül’de ABD ve Kanada’da iki farklı renkte; Mat Siyah ve Parlak Beyaz olarak satışa sunulacak. Yurt dışı fiyatı 150 dolar olarak belirlendi.

İLGİLİ HABERLER