OnePlus 9 Pro kullanıcıları aşırı ısınmadan şikayetçi

OnePlus 9 Pro geçtiğimiz ay tanıtılmış ve satışa sunulmuştu. Akıllı telefonu vakit kaybetmeden satın alan bazı kullanıcılar, özellikle kamera çalışırken telefonun aşırı ısınmasından şikayet ediyor.

Cihaz sahipleri şikayetlerini OnePlus’ın forumlarında paylaşırken, paylaşımların büyük kısmında aşırı ısınma uyarısının kamera kullanımıyla bağlantılı olduğu belirtiliyor. OnePlus’tan konuyla ilgili olarak The Verge sitesine gönderilen açıklamada, sorunun bilindiği ve önümüdeki haftalarda yayınlanacak bir güncellemeyle çözüleceği belirtildi.

Bazı kullanıcılar, kamera çok yoğun kullanılmadığında bile aşırı ısınma uyarısıyla karşılaştıklarını dile getirirken; bazı durumlarda kameranın telefon soğuyana kadar yeni fotoğraf çekmediği ifade edildi. Kimi kullanıcılar da aşırı ısınma probleminin telefonun ilk kurulumunun ardından görüldüğü bilgisini verdi.

OnePlus 9 Pro’nun tasarımında ısı tahliyesi konusu özel bir öneme sahip. Bunun nedeni ise telefonun kablosuz hızlı şarj özelliğiyle gelmesi. Kablosuz şarj sırasında telefonun ısınmasını önlemek isteyen şirket bunun için 8 Pro’ya kıyasla daha kalın bir bakır ve daha büyük bir sıcaklık tahliye kanalını tercih etti. İki adet 25W pil hücresinin varlığı da sıcaklık kontrolüne yardımcı unsurlar arasında bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
2022 model iPhone'lar için 48 megapiksel kamera işareti, mini modeli yok

Donanım tarafında gerekli önlemlerin alınmış olması ve her kullanıcının bu problemle karşılaşmaması, OnePlus 9 Pro ile ilgili ısınma şikayetlerinin yazılım kaynaklı olduğunu gösteriyor. Kullanıcı deneyimini etkileyen bu sorunun çözümü için gerekli güncellemenin ne zaman yayınlanacağı şu an için bilinmiyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rekabet Kurumu’ndan Google’a 296 milyon TL’lik para cezası

Google hakkında geçtiğimiz yıl başlatılan, arama ve turizm sorgularında kendini öne çıkarmakla suçlandığı soruşturmanın sonunda karar açıklandı. Rekabet Kurumu'nun açıkladığı karar doğrultusunda Google Reklamcılık...