OnePlus 9 Pro kullanıcıları aşırı ısınmadan şikayetçi

OnePlus 9 Pro geçtiğimiz ay tanıtılmış ve satışa sunulmuştu. Akıllı telefonu vakit kaybetmeden satın alan bazı kullanıcılar, özellikle kamera çalışırken telefonun aşırı ısınmasından şikayet ediyor.

Cihaz sahipleri şikayetlerini OnePlus’ın forumlarında paylaşırken, paylaşımların büyük kısmında aşırı ısınma uyarısının kamera kullanımıyla bağlantılı olduğu belirtiliyor. OnePlus’tan konuyla ilgili olarak The Verge sitesine gönderilen açıklamada, sorunun bilindiği ve önümüdeki haftalarda yayınlanacak bir güncellemeyle çözüleceği belirtildi.

Bazı kullanıcılar, kamera çok yoğun kullanılmadığında bile aşırı ısınma uyarısıyla karşılaştıklarını dile getirirken; bazı durumlarda kameranın telefon soğuyana kadar yeni fotoğraf çekmediği ifade edildi. Kimi kullanıcılar da aşırı ısınma probleminin telefonun ilk kurulumunun ardından görüldüğü bilgisini verdi.

OnePlus 9 Pro’nun tasarımında ısı tahliyesi konusu özel bir öneme sahip. Bunun nedeni ise telefonun kablosuz hızlı şarj özelliğiyle gelmesi. Kablosuz şarj sırasında telefonun ısınmasını önlemek isteyen şirket bunun için 8 Pro’ya kıyasla daha kalın bir bakır ve daha büyük bir sıcaklık tahliye kanalını tercih etti. İki adet 25W pil hücresinin varlığı da sıcaklık kontrolüne yardımcı unsurlar arasında bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Galaxy S21 FE tanıtımı ağustostaki Unpacked etkinliğinden sonra olacak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Oppo Watch 2'nin sızan fotoğrafları bazı özellikleri gösteriyor

Donanım tarafında gerekli önlemlerin alınmış olması ve her kullanıcının bu problemle karşılaşmaması, OnePlus 9 Pro ile ilgili ısınma şikayetlerinin yazılım kaynaklı olduğunu gösteriyor. Kullanıcı deneyimini etkileyen bu sorunun çözümü için gerekli güncellemenin ne zaman yayınlanacağı şu an için bilinmiyor.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...