Sızan OnePlus 2 taslakları çift arka kameranın ipucunu veriyor

oneplus-2-taslak-030715-2

OnePlus 2’nin resmen duyurulmasına kısa bir süre kala, akıllı telefona dair sızıntıların sayısı da iyice arttı. Bu süreçte OnePlus da çeşitli detaylar paylaşarak heyecan dozunu artırsa da, çeşitli kaynakların paylaştığı sızıntılar OnePlus 2’ye dair beklentilerin yükselmesinde daha önemli bir rol oynuyor. OnePlus 2’ye ait olduğu iddia edilen taslaklar da, akıllı telefonun ilginç yönlerinden birini daha ortaya koyuyor. Taslak çizimlere göre, OnePlus 2’nin arkasında çift kamera bulunacak.

Sızan OnePlus 2 taslakları iki parçadan oluşuyor. Birinci parça akıllı telefonun önünü ve arkasını detaylı biçimde gösteriyor. Ön yüzü camla kaplı olan OnePlus 2’nin kenarlarında paslanmaz çelik malzeme kullanılmış. Cihazın önünde 8 megapiksel bir kamera da bulunuyor.

oneplus-2-taslak-030715-1

Taslakların ikinci kısmıysa telefonun arka kısmını detaylandırıyor. OnePlus 2’nin arka panelinde metal ve cam karışımı tercih edilmiş. Çizimlerdeki en çekici unsur ise, OnePlus 2’nin arkasındaki çift kameralı sistem oluyor. HTC’nin One (M8)’de kullandığı, One M9’da ise vazgeçtiği çift kameralı sistem, fotoğraflara daha yoğun bir derinlik hissi kazandırılmasını sağlıyor. Parmak izi tarayıcısı da, OnePlus 2 taslaklarında göze çarpan noktalar arasında yer alıyor.

OnePlus 2 ile ilgili bir sızıntıda ilk kez çift kameradan söz ediliyor. Daha önce sızan ve OnePlus 2 için hazırlandığı iddia edilen kılıf tasarımı göz önüne alındığında ise ikinci kameraya yer olmadığı görülüyor. Bu durum, birden fazla OnePlus 2 versiyonunun tanıtılabileceği ihtimalini akıllara getiriyor. Ancak son sızıntıların sadece taslak çizimler olduğunu ve gerçek OnePlus 2’nin daha farklı bir yapıda olabileceğini de unutmamak gerekiyor.

İLGİLİ HABERLER