Nothing Phone 2 sahipleri artık mavi baloncuklara kavuşuyor

Nothing Phone 2'nin iletişim gücü artıyor: Yeni bir uygulama ile iMessage entegrasyonu geliyor.

Türkiye’de de satışta olan Nothing Phone 2, mobil teknoloji dünyasında yeni bir adım atarak kullanıcılarına heyecan verici bir yenilik sunuyor. Bu yenilik, popüler mesajlaşma uygulaması iMessage’ı Nothing Phone 2 kullanıcılarına ulaştıracak bir entegrasyon. Bu hamle, Nothing’in “Nothing Chats” adlı uygulaması aracılığıyla gerçekleşecek ve Sunbird mesajlaşma platformu tarafından desteklenecek. Yenilik, 17 Kasım Cuma gününden itibaren Kuzey Amerika, Avrupa Birliği ve diğer Avrupa ülkelerindeki kullanıcılara sunulacak.

Nothing, bu adımı, “mesajlaşma servislerinin telefon kullanıcılarını bölmekte olduğu” ve bu engelleri aşmak istedikleri gerekçesiyle attığını belirtiyor. Ancak bu, kullanıcıların Sunbird’e güvenmelerini gerektiriyor. Nothing’in SSS sayfasına göre, Sunbird’in “mimarisi, bir mesajın yolculuğu boyunca hiçbir noktada saklanmadan bir kullanıcıdan diğerine iletilmesini sağlıyor” ve mesajlar Sunbird sunucularında saklanmıyor.

Ünlü teknoloji incelemecisi Marques Brownlee, Nothing Chats’ın ön izlemesini yaptı ve Nothing ile yaptığı görüşmelerde, bu servisin diğer iMessage-Android köprü hizmetleri gibi çalıştığını doğruladı. Brownlee’ye göre, bu işlem, kullanıcıların bir Mac Mini’ye giriş yapması ve bu Mini’nin mesajlaşmayı yönlendirmesi şeklinde gerçekleşiyor.

Nothing’in ABD PR Başkanı Jane Nho, The Verge’e yaptığı açıklamada, Sunbird’in kullanıcıların iCloud kimlik bilgilerini, konumlarına bağlı olarak ABD veya Avrupa’daki Mac Mini’lerden birine bağlı olarak şifreli bir veritabanında bir token olarak sakladığını belirtti. Nho’ya göre, iki haftalık etkinlik olmaması durumunda Sunbird, hesap bilgilerini silmektedir.

Ancak, bu işlevi kullanmak için iCloud hesabınıza erişim vermeniz gerekiyor. Yıllar içinde öğrendiğimiz gibi, şirketler her zaman söylediklerini yapmıyor. Bu nedenle, Sunbird’in gizlilik politikasını gözden geçirmek ve ona karşı şüpheci bir zihniyetle yaklaşmak önemli.

Washington Post, bu özelliği denedi ve Nothing Chats’ın “çoğunlukla işe yaradığını” yazdı, ancak iMessage’ın bazı daha sofistike özelliklerinden, mesajları düzenleme yeteneği gibi, yoksun olduğunu belirtti. Post, grup mesajlarında bazen mesajları birden fazla göndermek zorunda kaldıklarını belirtti.

Nothing, diğer uçtaki kullanıcıların, iMessage’da olduğu gibi, yazıldığınızı görebileceğini ve sıkıştırılmamış medya paylaşabileceğinizi belirtiyor. Post, tam kalitede görüntü paylaşımının “genellikle sorun olmadığını” yazdı. Okuma bildirimleri ve mesaj tepkileri gelecekte planlanıyor.

Sunbird’e erişmek normalde bir bekleme listesine kaydolmayı gerektiriyor ancak Post, Sunbird CEO’su Danny Mizrahi’nin “önümüzdeki birkaç ay boyunca Sunbird’e erişmenin tek yolunun Nothing Phone 2 sahibi olmak” olduğunu belirttiğini yazdı. Beeper, iMessage’ı Android ve Windows cihazlarında sağlayan başka bir hizmet de altı haneli bir bekleme listesine sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Microsoft Edge Copilot, video özetleme yeteneğine kavuşuyor

Nothing’in bu özelliği cuma gününe kadar faaliyete geçirmemesi de dikkat çekici, bu da Apple’a onu yasal uyarılar veya teknik yollarla durdurmak için zaman veriyor olabilir. Nothing’in CEO’su Carl Pei, Post’a verdiği demeçte, uygulamanın “dünyayı değiştirmeyeceğini”, ancak bir konuşma başlatacağını düşündüğünü söyledi. AB şu anda iMessage’ın Apple’ın bir “temel platform hizmeti” olarak belirlenip belirlenmeyeceğini değerlendiriyor.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun