Nokia tüm cihazlarını Android 9 Pie ile güncelleyecek

nokia android 9 pieNokia markalı akıllı telefonların üreticisi HMD Global, Android güncellemelerini tüm cihazlarına ulaştırma yönündeki taahhüdünü Android Oreo’da yerine getirmişti. Şirket aynı taahhüdü en yeni Android sürümü için de verdi. Nokia Android 9 Pie güncellemesini tüm cihazlarına getireceğini açıkladı.

HMD Global cihazlarına Android 9 Pie güncellemesini ne zaman dağıtacağı konusunda henüz bir zaman aralığı işaret etmedi. Ancak şirketin gerekli duyuruyu yapma konusunda fazla zaman kaybetmemesinin Nokia markalı Android telefon kullanıcılarını sevindireceği söylenebilir.

Önümüzdeki aylarda Android 9 Pie güncellemesini alacak Nokia telefonların listesi şu şekilde: Nokia 1 (Android Go), Nokia 2, Nokia 2.1 (Android Go), Nokia 3, Nokia 3.1, Nokia 5, Nokia 5.1, Nokia 6, Nokia 6.1 Nokia 6.1 Plus, Nokia 7, Nokia 7 Plus, Nokia 8, Nokia 8 Sirocco, Nokia X6 ve Nokia X5.

Bu cihazlardan Nokia 7, Nokia X6 ve Nokia X5’in sadece Çin’de satışta olduğunu belirtmekte fayda var.

Nokia Android 9 Pie güncellemesinin dağıtımına Nokia 7 Plus ile başlayacak. Söz konusu telefon, şirketin Android Geliştirici Ön İzlemesi programına kaydettirdiği tek cihaz olmuştu. Nokia 7 Plus’ı Nokia 8 ve Nokia 8 Sirocco gibi üst segment cihazların izlemesi bekleniyor. Android Go telefonlarının güncellemeyi orta segmentte konumlanan modellerden daha önce alması da muhtemel görünüyor.

iPhone 13 serisi Sinematik mod ile profesyonel kamera cebe girecek

Salı akşamı gerçekleştirilen iPhone 13 tanıtım etkinliğinde Apple, çok yakında piyasaya çıkacak tüm iPhone'lar için ilginç bir yeni özellik duyurdu. Bu özellik Sinematik mod...

Eğitim için tablet önerileri – Video

MediaMarkt için hazırladığımız tablet önerileri videosunda, farklı ekran büyüklüklerine ve teknik özelliklere sahip olan, fiyatları da modelden modele değişiklik gösteren çeşitli tablet önerileri sıralıyoruz.

iOS 15 ve iPadOS 15’in çıkış tarihi belli oldu

Apple, iOS 15 ve iPadOS 15'in kullanıcılarla buluşacağı tarihi açıkladı. Şirketin WWDC 2021'de duyurusunu yaptığı yeni yazılım sistemi güncellemeleri 20 Eylül itibarıyla dağıtıma çıkacak. Hem...