Teknoblog Ürünler Akıllı Telefon Nokia Lumia 720 tanıtıldı: 4.3 inç ekran, gelişmiş kamera

Nokia Lumia 720 tanıtıldı: 4.3 inç ekran, gelişmiş kamera

Nokia Windows Phone 8 cihaz serisi içindeki boşlukları doldurmaya devam ediyor. Daha önce Zeal kod adıyla anılan ve geçtiğimiz günlerde resmi basın fotoğrafı da internete sızan Nokia Lumia 720 Barselona’da düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. 4.3 inç WVGA ekran, 1.0 GHz çift çekirdekli işlemci, 512 MB RAM, 8 GB dahili bellek gibi teknik özelliklere sahip olan bu akıllı telefon Lumia 620 ve Lumia 820 arasındaki boşluğu dolduracak. nokia-lumia-720-250213

Sadece 9 mm.’lik kalınlığıyla en ince Lumia telefonlardan bir tanesi olan Lumia 720’de yer alan dahili NFC özelliği çeşitli aksesuarlarla eşleştirme ve paylaşım işlevlerini kolaylaştıracaktır. Ayrıca Lumia 720 opsiyonel olarak sunulan bir arka kapak yardımıyla kablosuz şarj özelliği de kazanıyor. Ancak bu arka kapak Lumia 820’ninkinden biraz farklı olarak arkada yer alan üç farklı noktanın yardımıyla cihaza tutturuluyor, bu da doğal olarak kalınlığı artırıyor.

Nokia Lumia 720’nin iyi kamera özellikleri sunmasına da yoğunlaşmış. Cihazın önünde geniş açılı ve 1.3 megapiksel çözünürlük destekli kamera yer alıyor. Nokia’nın eklediği Glam Me uygulaması sayesinde kullanıcılar kendi fotoğraflarını çok daha etkileyici şekilde çekebilecek. Arkadaysa f/2.0 diyafram açıklıklı 6.7 megapiksel kamera bulunuyor. Nokia bu kamerayla mükemmel fotoğrafların çekilebileceğini iddia ediyor. Bazı örnek görüntüler gün ışığında yapılmış çekimlerin iyi olduğunu gösteriyor. Ancak Nokia’nın bu kameradaki teknolojiyi PureView olarak adlandırmadığının altını çizmek gerek.,

nokia-lumia-720-ornek-fotograf-250213

Nokia Lumia 720 ile çekilmiş örnek fotoğraf

Nokia, Lumia 720 ile birlikte temel olarak gençleri hedefliyor. Yekpare kasa ve kırmızı, sarı, cam göbeği, siyah gibi renklerle satılacak olan bu cihazın daha sonra parlak beyaz renkli versiyonu da piyasaya girecek. Lumia 720 bu çeyrek içinde Çin’de ve Asya Pasifik bölgesinde 249 avrodan başlayan fiyatlarla sunulacak. Telefonun daha sonra diğer coğrafyalara da giriş yapması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Nokia giyilebilir ürün pazarından çekilmeyi değerlendiriyor

İlgili >> Nokia

1 YORUM

  1. Örnek fotosu çok güzelmiş. f/2.0 diyafram açıklıklı 6.7 megapiksel kamera kendini belli ediyor. Ayrıca bu Lumia 720 cihazda Lumia 620’nin Ülkemize girdiği fiyat seviyesinde girecektir. Zira Lumia 620 250? yurtdışı satış fiyatı ile çıktı ve ülkemize 750TL ile girdi. Son zamanlardaki Lumia 620 ile ilgili indirim haberleride bunu doğrular nitelikte.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz