Nokia 9 tanıtımı için 21 Ağustos işaret edildi

nokia 8 sirocco nokia 9
Nokia 8 Sirocco

Aslında bu yıl bir tane amiral gemisi Nokia telefonu görmüştük. Nokia 8 Sirocco bu yılın başlarında tanıtılmıştı, ancak nispeten eski bir yongaset kullanıyordu. Şimdi esas görmek istediğimiz akıllı telefon Nokia 9 ve doğrusu, bu telefona dair söylentiler de uzun zamandır ortalıkta dolaşıyordu. Görünüşe göre bekleyiş bitiyor. Nokia Mobile, 21 Ağustos’ta yeni bir telefonun geleceğinin işaretini verdi. Ve bu telefon büyük ihtimalle bir amiral gemisi olacak.

Nokia Mobile‘ın Twitter hesabı üzerinden paylaşılan fotoğrafta, “en çok beklenen telefonun tanıtımına hazır olun” şeklinde Türkçeleştirebileceğimiz bir metin yer alıyor. Yardımcı fotoğrafta da duyurunun önümüzdeki salı günü gerçekleştirileceği belirtiliyor.

Tanıtımda yer alan metin ve görsel başka detay vermiyor. Ancak Nokia 9 kadar büyük bir merakla beklenen Nokia markalı akıllı telefon bilmiyoruz. Bu nedenle en büyük aday da o model gibi görünüyor.

Bu telefonun Nokia 9 olmayabileceğine dair tek bir ipucu gösterebiliriz. O da şimdiye kadar hakkında çok sızıntının olmaması. Halbuki şimdiye kadar gördüğümüz çoğu amiral gemisi telefona dair detaylar, resmi tanıtımından önce fazlasıyla sızmıştı. En son Galaxy Note 9 örneğinde olduğu gibi.

Yine de, Nokia 9 ile ilgili çeşitli sızıntıların ortalıkta dolaştığını da kabul etmek gerekiyor. Bu telefonun 5.7 inç kavisli ekran, metal gövde, suya dayanıklılık, hem önde hem de arkada çift lensli kameralar, Snapdragon 845 işlemci, 3800 mAh kapasiteli pil gibi özellikler barındıracağı söyleniyordu.

21 Ağustos Salı gününü takvimlerinize işleyin. Bayramın ilk günü yeni bir Android telefonla tanışabiliriz.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...

Surface Duo 2 5G desteği ve daha büyük ekranlarla geliyor

Microsoft, yeni çift ekranlı telefonu Surface Duo 2 ile katlanabilir Android cihaz pazarında şansını bir kez daha deniyor. Duo 2 tasarım bakımından ilk modelden...