Nokia 9.3 PureView için bir erteleme iddiası daha

2019 çıkışlı Nokia 9 PureView’in Nokia 9.3 PureView adını taşıması beklenen takipçisi hakkındaki söylentiler çok uzun süredir etrafta dolaşıyor. Son dedikodulara göre, HMD Global bu telefonun tanıtımını bir kez daha erteledi.

Bir süre önce çıkan haberlerde akıllı telefonun 2020 sona ermeden resmiyet kazanacağı belirtilmişti. Ancak yeni bir iddiaya göre, Nokia’nın amiral gemisi telefonunu biraz daha beklemek gerekecek. Nokia 9.3 PureView’in tanıtımının 2021’in ilk yarısına ertelendiği belirtilirken, bu konuda somut bir tarih verilmedi.

Yine de, bu ertelemede bazı pozitif yönler bulmak mümkün. Nokia 9.3 PureView’in kalbinde de aralık ayının başlarında resmiyet kazanması beklenen Qualcomm Snadpragon 875 işlemcinin bulunma ihtimali, bu ertelemeyle gündeme gelmiş durumda. Ocak ayının ortalarından itibaren bu işlemciyi taşıyan telefonların piyasaya çıkması öngörülüyor.

Snapdragon 875 tercihinin de HMD Global’ın erteleme kararında etkili olduğu söylenebilir. Akıllı telefon bu ay veya aralık ayında tanıtılsaydı Snapdragon 865 işlemciyle gelmek zorunda olacaktı. Duyurudan hemen sonra Snapdragon 875 işlemcili telefonların çıkması, Nokia 9.3 PureView’in rekabette arka planda kalmasına neden olabilirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
TCL 20 serisinin yeni üyeleri 20 Pro 5G, 20L ve 20L Plus tanıtıldı

Yine de, Nokia 9.3 PureView hakkındaki tüm iddia ve dedikodulara temkinli yaklaşmak gerekiyor. HMD Global’dan henüz konuya dair net bir açıklama gelmediğini belirtmekte fayda var.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...

Apple eşya takip aygıtı AirTag’i sonunda tanıttı

Apple, uzun süredir beklenen AirTag isimli eşya takip aygıtını sonunda resmen gözler önüne çıkardı. Küçük yuvarlak bir cisim olan AirTag, kullanıcıların eşyalarını Apple'ın Bul...