Nokia 6.1 Plus ismine Google’ın ARCore cihaz listesinde rastlandı

nokia 6.1 plus
Nokia 6 (2018)

Google ARCore artırılmış gerçeklik platformunu destekleyen cihazların güncellenmiş listesi, Nokia 6.1 Plus adını taşıyan yeni bir akıllı telefonun işaretini veriyor.

Nokia markalı telefonların üreticisi HMD Global’ın ürün şefi Juho Sarvikas, bundan kısa süre önce Google ARCore platformunu destekleyen mevcut Nokia cihazlarının varlığını doğrulamıştı. Ancak Google tarafından yayınlanan listede, henüz HMD Global tarafından duyurulmayan cihazların varlığı göze çarpıyor.

Nokia 6.1 olarak da anılan 2018 model Nokia 6’yı daha önce tanıtan HMD Global, bundan kısa bir süre önce de Nokia 5.1’i gözler önüne çıkarmıştı. Nokia 5.1 Plus’a ait olduğu söylenen taslaklar internete sızarken, Nokia 7 Plus hâli hazırda satışa sunulmuş durumda.

Dolayısıyla 6.1 Plus ismiyle karşılaşmak pek büyük bir sürpriz etkisi yaratmıyor. Ancak Nokia’nın cihazı henüz resmen duyurmamış olması, Google cephesinden yanlışlıkla bir sızıntının gerçekleştiği anlamına geliyor. Cihaz konusunda ortada somut bilgiler olmasa da, Plus etiketinin kullanımı telefonda Nokia 6.1’dekinden daha büyük bir 18:9 ekranın bulunacağı anlamına geliyor.

Nokia 5.1 Plus taslaklarında çift kamera ve ekran çentiğinin varlığı dikkat çekmişti. 6.1 Plus’ta da bu ikiliyle karşılaşılması muhtemel görünüyor. Telefonun performans bakımından da 2018 model Nokia 6’nın üstüne çıkması bekleniyor.

Nokia 6.1 Plus’ın varlığının ortaya çıkması, HMD Global’ın uygun fiyatlı telefon pazarında söz sahibi olma konusundaki azmini gözler önüne seriyor. Kısa süre önce Nokia 2.1, 3.1 ve 5.1’i çıkaran şirket, durmaya niyetli gibi görünmüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Video: Apple AirTag Kutusundan Çıkıyor (Ön İnceleme)

Apple'ın 20 Nisan'daki İlkbahar etkinliğinde duyurusu gerçekleştirilen yeni ürünlerden biri de AirTag olmuştu. Bu eşya takip cihazı hafta içinde Türkiye'de de satışa sunuldu ve...

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...