Eğlence

Nintendo The Legend of Zelda filmi için hazırlıklara başladı

nintendo the legend of zelda
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Nintendo The Legend of Zelda’nın yıllardır konuşan sinema uyarlamasını sonunda doğruladı. Şirketten yapılan açıklamada, gerçek oyuncuların kamera karşısına geçeceği filmin Wes Ball tarafından yönetileceği belirtildi. Ball’un katalogunda sonuncusu 2018’de ekrana gelen Maze Runner filmleri öne çıkıyor. Filmin yapımcı koltuğunda Nintendo yöneticisi Shigeru Miyamoto ile birlikte uzun yıllar boyunca pek çok Marvel filminde yapımcılık görevini üstlenen Avi Arad oturuyor.

Filmin yapımcıları arasında Nintendo’nun yanı sıra Sony Pictures Entertainment’ın da bulunması dikkat çekiyor. PlayStation’ın sahibi olan Sony, Nintendo’nun oyun pazarındaki en büyük rakipleri arasında yer alıyor. Nintendo’dan yapılan açıklamada, filmin finansmanının yarıdan fazlasını Nintendo’nun karşıladığı, Sony Pictures Entertainment’ın ise sinema dağıtımını üstlendiği belirtildi.

Shigeru Miyamoto, X hesabı aracılığıyla yaptığı paylaşımda geliştirme sürecinin başladığını ve Nintendo’nun prodüksiyon süreciyle yakından ilgilendiğini vurguladı. Filmin tamamlanmasının zaman alacağını belirten Miyamoto, ortaya The Legend of Zelda hayranlarının heyecanla bekleyeceği bir iş çıkacağından emin olduklarını da sözlerine ekledi.

Nintendo The Legend of Zelda uyarlaması için Netflix ile görüşmüştü

Nintendo The Legend of Zelda uyarlaması fikrini uzun süredir değerlendiriyordu. 2015’te şirketin bunun için Netflix ile görüştüğüne dair haberler de gündeme gelmiş, ancak beklenen iş birliği gerçekleşmemişti. Super Mario Bros. filminin gişe başarısı, Nintendo’yu sonunda harekete geçmek için teşvik etmiş gibi görünüyor.

İLGİLİ HABERLER