Eğlence

Nintendo 3DS’in tasarımını piyasaya çıkmadan önce değiştirmeyecek gibi

2010-06-153dspress1-2

Nintendo 3DS platform üreticisi Hideo Konno ile E3’te yapılmış olan bir röportaj daha yeni yayınlandı. Konno yakında çıkacak olan mobil oyun konsolunun “son şeklini aldığını” söyledi.

Nintendo’nun Kuzey Amerika’dan sorumlu yöneticisi Reggie Fils-Aime ise E3’te görücüye çıkan konsolların tasarımlarının son safhada olmadığını belirtmişti. Bu durum Nintendo’nun küçük değişiklikler için kapıyı açık bıraktıkları şeklinde yorumlanmıştı. Öte yandan Konno’nun Wired ile yapmış olduğu röportajda 3DS’in ekran boyutu da tartışıldı. Konno, gözlük gerektirmeyen stereoskopik ekranın yarattığı efektin bir TV boyutuna aktarılabileceğini ancak bu durumda kullanıcının kesin bir konumdan ekrana bakması gerektiğini söyledi. Anlayacağınız üzere bu da pek mantıklı bir durum olmayacaktır.

Gelecekte 3DS XL versiyonunun çıkıp çıkmayacağına dair soru üzerine oyun veteranı Nintendo’nun mevcut tasarıma tutunarak taşınabilirliği mümkün olacak derecede korumaya çalıştığını vurguladı. Yine de, Konno bu fikre kapıyı kapatmadı.

İlgilenenler Wired’ın Konno ile yapmış olduğu röportajın detaylarını aşağıdaki bağlantıda bulabilirler.

İlgili – Wired

In an interview from this year’s E3 that’s only just been published, Nintendo 3DS platform producer Hideo Konno says that the upcoming handheld is in its “final shape.” Reggie Fils-Aime, the company’s leading North American voice, has more recently told us that, au contraire, the E3 consoles are not the final design, though parsing the two into one coherent message would suggest that Nintendo’s just leaving itself room to make small changes if the need arises. Konno’s chat with Wired also touches on the 3DS’ screen size, with him suggesting the glasses-free stereoscopic effect could be taken all the way to the size of a TV but requires the user to be in a very precise position, which is what makes it unfeasible. Teased about potentially making a 3DS XL, the veteran game guru says Nintendo’s sticking with the current form factor for portability’s sake, but he clearly isn’t closing the door on the idea if and when 3DS sales begin to wane. There’s a lot more here, including discussion of the new handheld’s analog nub and MotionPlus-like gyro and accelerator combo, so why not show the source link some love?

İLGİLİ HABERLER