Netgear Meural akıllı çerçeve NFT’ler için sergi alanı sunuyor

google news abone ol

NFT’ler ne olduğu henüz herkes tarafından anlaşılamamış olsa da, artık hayatımıza yerleşmiş durumda. Bir merakla ortaya çıkan bu teknoloji, artık köklü şirketlerin ürünlerine de yön veriyor. Ağ ürünleri üreticisi Netgear da Meural isimli akıllı çerçevesini NFT’leri sergilemeye uygun bir ürüne dönüştürdü.

Meural akıllı çerçeveyle NFT sahiplerine koleksiyonlarındaki parçaları sergileme imkanına sahip oluyor. Böylelikle NFT’ler sadece Twitter veya Instagram profillerinde sergilenebilen sanat eserleri olmaktan çıkıyor ve duvarlarda sergilenebilecek hâle geliyor.

Meural ilk etapta fotoğrafları gösterecek bir akıllı çerçeve olarak tasarlanmıştı. Netgear, ocak ayından itibaren kripto para cüzdanı MetaMask ile entegrasyonun beta testine başlayacak. Bu iş birliği sayesinde NFT’leri Meural’a yüklemek ve burada güvenle saklamak mümkün olacak.

Meural, NFT’nin ne olduğunu bilmeyenler için de anlamlı bir ürün olmaya devam edecek. Akıllı çerçeve telefondaki fotoğrafların gösterimi için kullanılabilecek. Buna ek olarak, dünyanın en büyük resim ve fotoğraf kütüphanesine de Meural üzerinden erişilebilecek. Ancak bunun için aylık 8.95 dolar veya yıllık 69.95 dolar abonelik bedelini ödemek gerekiyor.

Meural’a uygulama veya microSD kart üzerinden fotoğraf aktarımı da yapılabiliyor. Akıllı çerçeve için üç farklı boyut seçeneği sunuluyor. Bunlardan biri masa üstü, diğer ikisi ise duvar çerçevesi niteliğinde. Ancak her seçenekten maksimum çözünürlüğün 1080p olması biraz hayal kırıklığı yaratıyor.

Netgear Meural, 299.95 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Duvar seçeneklerinin fiyat etiketinde 399.95 ve 599.95 dolar ödemek gerekiyor. Çerçeveler için farklı renk seçeneklerinin de mevcut olduğunu belirtmekte fayda var.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Arcade’e aralık ayında Dead Cells+ gibi yeni oyunlar geliyor

Apple Arcade, oyun oynamayı seven iPhone, iPad, Mac veya Apple TV kullanıcıları için gerçekten iyi bir arşiv sunuyor. Üstelik Apple, abonelik tabanlı oyun kütüphanesine...

Tesla yıllar süren gecikmenin ardından ilk Semi teslimatını Pepsi’ye yaptı

Elon Musk, perşembe günü, Twitter'ın başına geçmesinen bu yana ilk kez bir Tesla lansman etkinliğinde görüldü. Milyarder iş insanı, ABD'nin Nevada eyaletindeki bir Tesla...

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

ÖNE ÇIKANLAR