Eğlence

Netflix yeni Türk dizisi Uysallar’ın yayın tarihini açıkladı – Video

netflix uysallar

Netflix, Türk orijinal yapımı kataloguna Uysallar dizisiyle yeni bir parça eklemeye hazırlanıyor. Senaryosunu Hakan Günday’ın kaleme aldığı, yönetmenliğini ise Onur Saylak’ın üstlendiği dizi, 30 Mart’ta izleyicilerin karşısına çıkacak.

Netflix, sekiz bölümlük Uysallar’ı “disfonksiyonel aile kara komedisi” olarak tanımlıyor. Dizinin başrollerini Öner Erkan (Oktay Uysal), Songül Öden (Nil Uysal), Haluk Bilginer (Berhudar), Uğur Yücel (Olcay Uysal) paylaşıyor. Oyuncu kadrosunda Umut Yeşildağ (Ege Uysal), Nilay Yeral (Ece Uysal), Bilyana Jovanovska (Sofia), Serkan Altunorak (Suat), İbrahim Selim (Mert), Nezaket Erden (Yağmur) de yer alıyor.

Yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği dizinin resmi tanıtım fragmanı da yayınlandı.

Netflix, Uysallar dizisinin hikayesini şu şekilde anlatıyor: “Uysallar; 2020 yılında çarpık kentsel dönüşümlü İstanbul’un keşfedilmemiş sokaklarında ve yükselmeye devam eden plaza, rezidanslarında geçen, üst orta sınıf mimar Oktay Uysal’ın ve onun geniş sayılabilecek ailesinin kim olduğunu sorgulama ve uyanış hikayesidir. Uysal ailesi ideal bir aile gibi gözükebilir, ancak her birinin birbirinden gizlediği ikili hayatları vardır. Aile üyeleri birbirlerinden habersiz, hayal ettikleri hayatları yaşarken, onların trajik, komik ve karanlık yanlarıyla tanışırız. Uysallar, arka planda İstanbul’un tanımlanamayan şehir görselliğinde izleyiciye alternatif bir aile hikayesi sunarken aynı zamanda ‘Ben en son ne zaman mutluydum?’ diye sordurtacaktır.”

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER