Eğlence

Netflix’in yeni Türk dizisi Pera Palas’ta Gece Yarısı’nın yayın tarihi açıklandı – Video

netflix pera plas'ta gece yarısı

Netflix yeni Türk orijinal yapımlarından biri olan Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisinin yayın tarihini duyurdu. İlk tanıtım fragmanı da paylaşılan dizi, 3 Mart’ta tüm dünyada Netflix abonelerinin karşısına çıkacak.

Yapımcılığını Karga Seven Pictures’ın yaptığı Pera Pala’ta Gece Yarısı’nın yönetmenliğini Emre Şahin ve Nisan Dağ üstleniyor. Charles King’in aynı adı taşıyan romanından uyarlanan 8 bölümlük dizinin senaryosunu ise Elif Usman kaleme aldı.

Dizinin başrollerini Hazal Kaya (Esra), Tansu Biçer (Ahmet), Selahattin Paşalı (Halit), Engin Hepileri (Reşat) ve Yasemin Szawloski (Sonya) paylaşıyor. Oyuncu kadrosunda James Chalmers (George), Ahmet Varlı (Dimitri), Nergis Öztürk (Eleni), Murat Kılıç (Osman), Osman Albayrak (Naim Efendi) ve Ergun Metin (Fahrettin) gibi isimler de bulunuyor.

Dizinin hikayesi ise Netflix tarafından şu şekilde anlatılıyor: “Pera Palas’ta Gece Yarısı genç bir gazeteci olan Esra’nın İstanbul’daki efsanevi Pera Palas Oteli ile karşılaşmasını konu alıyor. Otel hakkında yazı yazmak üzere görevlendirilen Esra, yanlışlıkla 411 numaralı odanın 1919 yılına açılan bir kapı olduğunu keşfeder. Geçmişe doğru bir yolculuk yapar ve siyasi bir komplonun ortasına düşer. Artık Esra, kurnaz otel müdürü Ahmet ile birlikte tarihin akışını ve geleceğini korumak zorundadır. Ancak, Esra, İstanbul’un en çılgın kulübünün sahibi, yakışıklı ve gizemli Halit ile tanışır tanışmaz, 1919 İstanbul’unda hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını ve kimsenin aslında söylediği kişi olmadığını anlar.”

 

netflix pera plas'ta gece yarısıNetflix, Pera Palas’ta Gece Yarısı ile popüler Türk orijinal yapımlarına bir yenisini daha eklemeye hedefliyor. Şirketin Türk içerik portföyünde Hakan: Muhafız, Atiye, Aşk 101, Bir Başkadır ve Kulüp gibi popüler yapımlar bulunuyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER