Eğlence

Netflix yeni Knives Out filminin adını açıkladı

netflix knives out

Netflix Knives Out serisinin devam filminin adını açıkladı. Şirket filmin izleyicilerle buluşacağı tarih konusunda da ilk net işareti verdi. Glass Onion: A Knives Out Mystery adını taşıyan film, 2022’nin sonlarında yayınlanacak.

Knives Out serisinin yeni filmini yine Rian Johnson yönetecek. Daniel Craig de yine dedektif Benoit Blanc rolüyle izleyicilerin karşısına çıkacak. Filmin oyuncu kadrosunda Dave Bautista, Madelyn Cline, Janelle Monáe, Kathryn Hahn, Jessica Henwick, Kate Hudson, Edward Norton ve Leslie Odom Jr. gibi isimler de yer alıyor.

Filmin konusu hakkında şimdilik fazla detay bilinmiyor. Ancak Netflix’ten verilen bilgiye göre, olaylar Yunanistan’da geçiyor.

Filmin yönetmeni Rian Johnson ise Twitter hesabı aracılığıyla Glass Onion: A Knives Out Mystery hakkındaki düşüncelerinden bir kısmını paylaştı: “Agatha Christie’nin kreatif açıdan ‘suyun üstünde dik durmaya’ çalışmamasını severim. Onun kitaplarında sürekli olarak aynı formülü uyguladığı zannedilir. Ancak gerçek hayranları durumun aslında tam tersi olduğunu bilir.

Sadece ayarları veya cinayet yöntemlerini değil, türün kendisini konsepte bağlı olarak sürekli zorlar. Polisiye şemsiyesi altında casus romanları, korku romanları, seri katil avları, gotik romantik hikayeler, psikolojik karakter çalışmaları ve parıltılı gezi izlenimleri yazmıştır.

Knives Out’u yaptığımda Daniel’in Benoit Blanc olarak izleyicinin karşısına çıktığı başka filmler çekme ihtimali de beni heyecanlandırmıştı. Christie’nin yolundan giderek her filme kendi tonu, amacı ve varlık sebebi olan yeni bir kitap gibi davranıyorum.”

Netflix Knives Out serisinin iki devam filminin haklarını iddiaya göre 400 milyon doların üstünde bir bedel karşılığında almıştı. Üçüncü filmde de yönetmenliği yine Rian Johnson yapacak ve başrolü de yine Daniel Craig üstlenecek.