Netflix dizi bölümleri arasında video tanıtım gösterimini test ediyor

netflix

Netflix izlediğiniz dizilerin bölüm aralarında yayınlanan video tanıtımları test etmeye başladı. Test, dünya çapında ve belirli bir kullanıcı kitlesiyle gerçekleştiriliyor. TechCrunch’a göre, Netflix’in algoritmaları doğrultusunda tam ekranda video tanıtım gösterimiyle izleyicilere yeni içerik tavsiyeleri sunuluyor.

Test özelliğiyle karşılaşan kullanıcılar, izledikleri dizinin başka dizi reklamlarıyla kesilmesinden dolayı duydukları tepkilerini Reddit ve Twitter üzerinden paylaştıkları mesajlarla dile getirdiler. Bir hata nedeniyle bazı kullanıcıların, tıpkı bazı YouTube reklamlarında olduğu gibi, reklamı geçemediklerini ve belirli bir kısmını izlemek zorunda kaldıkları da kaydedildi.

netflix dizi arası reklam test
Görsel: Reddit

Netflix ise The Verge sitesine yaptığı açıklamada video tanıtımların atlanabilir olduğunu ve bu özelliğin kalıcı olmadığını kaydetti. Şirket bölüm aralarında tavsiyeleri göstermenin, üyelere hoşlarına gidecek içerikleri keşfetmeleri noktasında yardımcı olup olmayacağını test ettiğini de dile getirdi.

Netflix’in başka tartışmalı testleri de mevcut

Netflix’in diğer tartışmalı testleri arasında, genç izleyicileri izlemeye teşvik etmek amacıyla çocuk programlarını çeşitli çıkartmalar ve ödüllerle donatmak da bulunuyordu. Ebeveynlerden gelen tepkiler Netflix’in bu testi hızlıca kaldırmasına neden oldu. Netflix’in diğer birçok deneyinin aksine, bu video tanıtım testi orijinal içeriklerin ötesinde Netflix’te bulunan diğer içerik ve programların da tanıtımını gerçekleştiriyor.

Netflix, siz kullanıcı girişi yaptıktan sonra görüntülemekte olduğunuz içeriklerin fragmanlarını otomatik olarak oynatıyor. Kullanıcıların bunu uygunsuz bulduklarına dair geri bildirimlerine rağmen bu özelliği tutmaya devam ediyor. Şirket bu özelliklerin üyelerin gezinirken harcadıkları zamanı azalttığını ve izlemekten zevk alacakları şeyleri bulmayı kolaylaştırdığını söylüyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....