Netflix Black Mirror’ın 5. sezonuna interaktif bölüm koyacak

Netflix‘in çok izlenen dizilerinden, Charlie Brooker’ın sıra dışı bir gelecek üzerine kurguladığı seçki hikâyelerden oluşan Black Mirror‘ın dördüncü sezonu, nispeten mutlu biten sonlarıyla tartışma yaratmıştı.

Dizinin İngiliz Channel 4 TV kanalında yayınlanan ilk sezonlarında çoğunlukla kötü ve melankoli arasında gidip gelen sonlara rastlamıştık. Ancak daha sonra gelen ve Netflix tarafından hazırlanıp yayınlanan bölümlerde ise giderek olumlu yöne hareket eden sonlar görmeye başlamıştık.

Örneğin, “San Junipero” ve “USS Callister” adlı bölümlerin her biri mutlu sonla bitmişti. Bazı hayranlardan da oldukça olumlu geri dönüşler almıştı. Ne var ki, bu durumu dizinin eski performansından uzaklaştığı şeklinde yorumlayanlar da olmuştu.

Eğer Black Mirror interaktif bir dizi olsaydı ve her izleyici kendi sonunu seçebilseydi, bu nasıl olurdu? Bloomberg’de yayınlanan bir habere göre, izleyiciler 5. sezonda “kendi maceranı seç” olarak nitelendirebileceğimiz bir bölüm bulacaklar. Bu arada 5. sezon da 2018 bitmeden önce çıkacak.

Aslında Netflix henüz 5. sezon için planlanmış yayın tarihini açıklamadı. Ancak daha önceki Netflix sezonlarına göre konuşacak olursak, dizinin yılın son çeyreğinde çıkmasını bekliyoruz. 3. sezon 21 Ekim 2016’da, 4. sezon ise 29 Aralık 2017’de yayınlanmıştı.

Netflix interaktif yapımlar üzerinde uzun zamandır çalışıyor

2017 yılında Bloomberg’de çıkan bir haberde Netflix‘in yetişkinler için interaktif programlar ve diziler üzerinde çalıştığı söyleniyordu. Daha önce çocuklar için kendi maceranı seç tarzında bazı yapımlar yayınlanmıştı. Bunların arasında Shrek‘ten çıkma bir yapım olan Puss in Book ve Buddy Thunderstruck adlı dizinin bir bölümü bulunuyordu.

Bloomberg’in son haberinde ise söz konusu bölüm hakkında fazla detay verilmedi. Aynı zamanda haberle ilgili özel bir kaynak da belirtilmedi, sadece “konuyla yakından ilgili kişiler” şeklinde bir ibare kullanıldı. Ancak Netflix’in birtakım interaktif projeler için çalıştığı biliniyor. Bunların arasında çeşitli video oyunlarının adaptasyonları da bulunuyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

İLGİLİ HABERLER