MWC 2022 organizatörleri çeşitli Rus şirketlerine yasak getiriyor

google news abone ol

Mobil Dünya Kongresi organizatörleri, Reuters’in bildirdiğine göre, 28 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında düzenlenecek dünyanın en büyük mobil teknoloji MWC 2022 kapsamında bazı Rus şirketlerine yasak getirecek.

Etkinliği organize eden endüstri ticaret kuruluşu GSMA, Rusya Pavyonu’nun, Ukrayna’ya işgal amaçlı saldırı başlatmasından sonra Rusya’ya uygulanan uluslararası yaptırımlar nedeniyle, bu yıl Barselona merkezli etkinlikte, ülkenin mobil ürünlerini sergilemeyeceğini doğruladı.

GSMA, web sitesinde yaptığı açıklamada işgali şiddetle kınamasına rağmen, CEO John Hoffman Reuters’e, konferansı iptal etme veya yeniden planlama planı olmadığını söyledi. Ancak, bunun gelişmekte olan bir durum olduğunu ve izlemeye devam edeceklerini belirtti.

Ayrıca Hoffman, bir avuç ya da birkaç olarak nitelendirdiği Rus şirketinin ve yöneticisinin yasaklanacağını söylerken bunların isimlerini açıklamadı. Ayrıca yaptırım listelerinin büyümeye devam ettiğini de ekledi.

Bununla birlikte, VimpelCom telekom operatörü gibi, Rusya ile bağlantıları olan şirketler, özel sergi alanı için birliğe bir miktar ödeme yaparak bunu elde edebiliyor.

Eğer beklenen 40.000 ile 60.000 arası kişi katılırsa, MWC 2022 pandemi başladığından bu yana gerçekleştirilmiş olan en büyük yüz yüze etkinliklerden biri olacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Recep İvedik 7’den ilk fragman geldi

Disney+ Recep İvedik 7 paylaşımlarına devam ediyor. Çevrimiçi içerik platformu, filmin afişini kısa süre önce paylaşmıştı. Şimdi de filmin ilk fragmanı izleyicilerin karşısına çıktı. Togan...

Vivo Y02 6.51 inç ekran, 5000 mAh pille geliyor

Vivo Y02 geçtiğimiz ağustos ayında tanıtılan Y02s'in ardından resmiyet kazandı. Akıllı telefonda ismi henüz açıklanmayan sekiz çekirdekli bir işlemci bulunuyor. Bu işlemciye 3 GB...

Tesla yeni tasarımla Model 3’ün üretim maliyetini düşürecek

Tesla Model 3'ün yeniden tasarımı için hazırlanıyor. Reuters'ın haberine göre, şirket çalışmaları "Highland" kod adıyla yürütüyor. Tesla'nın amacının üretim sürecinin sadeleştirmek ve gerekli parça...

WhatsApp kullanıcılarının kendilerine mesaj göndermesi kolaylaşıyor

WhatsApp kullanıcılarının kendilerine mesaj göndermesini sağlayan özellik dağıtıma çıktı. Bir tür hatırlatıcı işlevi gören bu özellik sayesinde kullanıcılar unutmamaları gereken şeyleri kendilerine iletebilecek. "Kendine...

ÖNE ÇIKANLAR