Microsoft Your Phone uygulaması tüm Windows 10 kullanıcılarına açıldı

microsoft your phoneMicrosoft Your Phone uygulamasını bir süre önce Insiders programının üyelerinin kullanımına sunmuştu. Windows 10 ve Android telefonlar arasında pürüzsüz bir bağlantı vadeden uygulama, 1803 numaralı sürüm ile tüm Windows 10 kullanıcılarına açıldı.

Microsoft Mağaza’ya eklenen uygulama, Windows Insiders programına üye olmayan ve Windows 10’un son kullanıcıya yönelik versiyonlarından yararlanan kişiler tarafından da indirilebiliyor. Uygulamanın dağıtıma çıkması için seçilen yöntem, Microsoft’un PC ve telefon arasında iletişim kurmayı sağlayacak protokolü Windows 10’un 1803 numaralı sürümüne yerleştirdiğini gösteriyor.

Windows Observer sitesinde yer alan habere göre, en azından şu an için Microsoft Your Phone uygulamasının tüm özelliklerinden yararlanmak mümkün olmuyor. Kullanıcılar en azından şu an için Android telefonlardaki bazı fotoğraflarına uygulama üzerinden erişip fotoğrafları bilgisayarlarına aktarabiliyor.

Microsoft’un vadettiği özellikler arasında akıllı telefon mesaj ve bildirimlerine erişim yeteneği de bulunuyor. Söz konusu özelliğin kullanıcı arayüzü hazır olsa da, henüz özellikten yararlanmak mümkün olmuyor. Buna ek olarak, uygulama şu an için sadece Android telefonlarla çalışacak.

Microsoft Your Phone uygulaması sıra dışı bir özellik vadetmese de, Windows 10 kullanıcılarına telefonlarını daha kolay yönetmeleri için önemli bir fırsat sağlıyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...

Surface Duo 2 5G desteği ve daha büyük ekranlarla geliyor

Microsoft, yeni çift ekranlı telefonu Surface Duo 2 ile katlanabilir Android cihaz pazarında şansını bir kez daha deniyor. Duo 2 tasarım bakımından ilk modelden...