Microsoft Xbox iOS ve Android uygulamalarına party chat özelliğini getirdi

xbox one party chat Microsoft Xbox mobil uygulamalarının Android ve iOS sürümlerinde “party chat” özelliğini tüm kullanıcılara sunmaya başladı. Söz konusu özellik bir süredir beta olarak, kısıtlı sayıda kullanıcı tarafından test ediliyordu.

Söz konusu özellik sayesinde Xbox Live kullanıcıları, evin dışında ve oyun konsollarından uzakta olsalar bile, oyun arkadaşlarıyla hem sesli hem de yazılı olarak sohbet edebiliyor. Bu da party chat özelliğinin topluluk hissini daha da artırıyor ve Discord benzeri servislerle eşdeğer seviyeye gelinmesini sağlıyor.

Oyun sırasında kulaklık takıp da konsol üzerinden oyun arkadaşlarıyla sohbet etmek istemeyenler de, yanı başlarında duran telefon aracılığıyla arkadaşlarıyla sesli sohbet gerçekleştirebilirler. Üstelik iOS ve Android uygulamalarına gelen party chat özelliği sayesinde konuşmak için bir mikrofon gerek kalmıyor.

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Xiaomi Civi tanıtıldı: Snapdragon 778G işlemci, 55W hızlı şarj

Bir süredir ipuçları verilen ve hakkında paylaşımlar yapılan Xiaomi Civi, sonunda resmiyet kazandı. Yeni bir serinin ilk cihazı olan Civi'ye şu an için başka...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun