Microsoft Surface Hub 2: 50.5 inç 4K döndürülebilir ekran

  Surface Hub 2'nin tanıtımı gerçekleştirildi. 50.5 inçlik devasa ekrana sahip olan bu bilgisayar çalışanlara ofiste esneklik sunuyor.

  microsoft surface hub 2

  microsoft surface hub 2

  Microsoft ikinci nesil Surface Hub’ın duyurusunu gerçekleştirdi. Surface Hub 2, hem donanım hem de işlevsellik bakımından bazı memnun edici yenilikleri beraberinde getiriyor.

  Şirket resmi duyuruda sadece ön izleme niteliğinde bilgiler paylaşmış olsa da, Surface Hub 2’nin 50.5 inç, 4K çözünürlüklü ekran barındıracağını söyledi. Bu ekran muhtemelen çoklu dokunma desteğine de sahip olacaktır. 3:2 görüntü oranına sahip olan ekran aynı zamanda döndürülebiliyor. Böylelikle herhangi bir yönde, kullanılabilirliğe olumsuz etkide bulunmadan yararlanılabiliyor.

  Microsoft, Surface Hub 2’nin kullanıcıların çalışma alanlarına göre ölçeklenebildiğini ve uyum sağladığını söylüyor. En fazla dört adet ekranı yan yana getirerek düşey veya yatay görünüm elde edilebiliyor. Dinamik döndürme özelliği sayesinde içerikler için en iyi kullanım şartları elde ediliyor.

  Devasa ekranı döndürmek zahmetli olduğu için Microsoft, Steelcase ile birlikte çalışacak döndürülebilir stantlar için özel bir montaj bileşeni geliştirdi. Bunun sayesinde ofis çalışanları Surface Hub 2’nin pozisyonunu göstermek istedikleri içeriğe uygun biçimde ayarlayabiliyor.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
  Red Dead Redemption 2'yi indirmek 15 saatten uzun sürebilir

  Surface Hub 2’nin ekranı dört farklı ekran olacak şekilde bölünebiliyor. Böylelikle dört farklı pencerede; PowerPoint sunumu veya video görüşme gibi farklı içerikler gösterilebiliyor.

  Bunlara ek olarak, Microsoft video görüşmeleri ve sohbetler için 4K kameralar da sunacak. Aynı zamanda entegre hoparlörler de, kullanım biçimi değiştirileceğinde cihazla birlikte dönüyor.

  Donanıma ek olarak, Microsoft Surface Hub’ın yazılım tarafında da bazı yenilikler sunuyor. İkinci nesil ürün çoklu kullanıcılı kullanıcı girişi desteği ve Windows Hello özelliklerini sunuyor. Ayrıca ofiste kullanılan Whiteboard ve PowerBI gibi ana üretkenlik araçları için de güncellemeler getiriliyor. Windows 10 için eksiksiz destek de var.

  Microsoft Surface Hub 2’nin ne zaman çıkacağı ve ne kadara satılacağı hakkında herhangi bir bilgi verilmedi. Ancak bu ürün kurumları hedefleyecek. Bu nedenle çok ucuza gelmesini beklememek gerekiyor.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
  Apple Dialog Semiconductor'dan yetenek ve teknoloji transfer ediyor
  Önceki HaberSony PS Vita için fiziksel oyun üretimine önümüzdeki yıl son verecek
  Sonraki HaberGoogle web oyunlarının sesini kısan Chrome güncellemesinde değişiklik yaptı

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu giriniz
  Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz