Microsoft “selfie” telefonu Lumia 730’u 4 Eylülde tanıtmaya hazırlanıyor

microsoft-ifa-2014-davetiye-120814

Microsoft Windows Phone işletim sistemli yeni Lumia telefonunu 4 Eylülde tanıtmaya hazırlanıyor. Yazılım devi basın kuruluşlarına “daha fazlasına hazır mısınız?” başlığını taşıyan davetiyeleri göndermeye başlamış durumda. Microsoft’un Cihazlar birimi yöneticisi Stephen Elop, bundan iki hafta önce gerçekleştirilen şirket içi bir görüşmede iki yeni Lumia telefonu göstermiş ve bu telefonlardan bir tanesini “selfie” telefonu olarak tanımlamıştı. Lumia 730 adını taşıması beklenen yeni telefonun 4 Eylülde gerçekleştirilecek etkinlikte tanıtılması öngörülüyor.

Davetiyede “daha fazla yüz zamanı için bize katılın” ibaresinin geçmesi kaliteli bir ön kamera barındıran bir cihazın tanıtılması ihtimalini artırıyor. Nokia Lumia 730’a ait olduğu iddia edilen fotoğraflar geçtiğimiz hafta sızmış, akıllı telefonun 4.7 inç ekran ve 5 megapiksel ön kameraya sahip olacağı belirtilmişti. Microsoft’un aynı zamanda “Tesla” kod adıyla anılan Lumia 830 isimli bir cihazı da bu etkinlikte tanıtabileceği konuşuluyor. Lumia 830’da PureView kamera bulunması bekleniyor. Microsoft’un IFA 2014 etkinliği Samsung’un Galaxy Note 4’ü duyuracağı IFA 2014 etkinliğinden bir gün sonra gerçekleştirilecek. Apple iPhone 6’nın tanıtımı için 9 Eylül tarihi işaret ediliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix Mayıs 2021 takvimi: İlkbahar film ve dizi şöleniyle kapanıyor

Netflix ilkbaharı dizi ve film şöleniyle kapatıyor. Netflix Mayıs 2021 takvimi içinde birbirinden dikkat çekici orijinal diziler, filmler ve lisanslı içerikler bulunuyor. İzleyicileri süper kahramanların...