Microsoft Chrome eklentilerini Edge’de çalıştırmak için uğraşıyor

microsoft edge chrome

Microsoft’un Windows 10 için yayınladığı son ön izleme sürümü, Edge internet tarayıcısına eklenti desteğini getirmişti. Bu güncelleme küçük bir adım olarak nitelense de, Microsoft Windows 10 kullanıcılarının tarayıcı eklentilerinden daha fazla faydalanmasına yönelik önemli çalışmalar yürütüyor. Bu çalışmalarda Microsoft Edge Chrome eklentilerinden faydalanmayı planlıyor.

Microsoft’un kıdemli program müdürü Jacob Rossi, Chrome eklentilerinin Edge’de çalışmasını sağlayacak bir araç üzerinde çalışıyor. Bu araç hayata geçtiği takdirde, geliştiricilerin Microsoft Edge için eklenti hazırlaması çok daha kolay hâle gelecek. Rossi, sunacakları aracın tüm API’ları desteklemeyeceğini belirtmeyi de ihmal etmedi.

Söz konusu aracın gelişimi henüz tamamlanmış değil. Ancak Microsoft Edge’in eklenti desteğinin de şimdilik hazır hâle gelmediğini ve henüz kısıtlı bir grup tarafından test edildiğini unutmamak gerekiyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...

Apple eşya takip aygıtı AirTag’i sonunda tanıttı

Apple, uzun süredir beklenen AirTag isimli eşya takip aygıtını sonunda resmen gözler önüne çıkardı. Küçük yuvarlak bir cisim olan AirTag, kullanıcıların eşyalarını Apple'ın Bul...