Mario Kart 8 Deluxe Nintendo Switch üzerinde Labo desteğine kavuştu

mario kart 8 deluxeMario Kart 8 Deluxe Nintendo Switch versiyonu için yayınlanan son yama, oyuna Nintendo Labo desteği getiriyor. Böylelikle oyuncuların Nintendo’nun setini kullanarak kendilerine bir yarış kabini oluşturmaları ve oyunu daha derin biçimde yaşamaları mümkün hâle geliyor.

Nintendo Labo Toy-Con 01: Variety Kit içinde bulunan Toy-Con Motobike modelini kullanarak oyuncular, yarışın içine çok daha yoğun biçimde dahil olabiliyor. Gerçek anlamda bir motosiklet kullanıyor gibi hissetmenin oyuncular açısından Switch üzerindeki tuşlara basmaya kıyasla çok daha kuvvetli bir deneyim yaşatacağı belirtiliyor.

Ücretsiz olarak yayınlanan yama ile oyunun ana menüye eklenen yeni bir seçenek üzerinden Motobike oyunda ana kumanda olarak seçilebiliyor. Oyuncular hem Switch’ı Motobike’a yerleştirerek hem de TV modunda bu deneyimi yaşayabiliyor.

Mario Kart 8 Deluxe için Switch desteğini sunan Nintendo, bir yandan da en iyi Labo tasarımlarını bulmak için bir yarışma düzenliyor. Avrupa çapındaki Nintendo Labo Creators Content isimli yarışma, özel tasarım Nintendo Switch gibi ödüller vadediyor. Yarışma için başvurular 19 Temmuz-7 Eylül arasında toplanacak.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...