M1X işlemcili yeni MacBook Pro için 120 Hz Mini LED ekran iddiası

google news abone ol

Apple, M1X işlemcili yeni MacBook Pro seçeneklerini önümüzdeki pazartesi günü düzenleyeceği etkinlikte gözler önüne çıkarmaya hazırlanıyor. Dizüstü bilgisayarlarla ilgili haberlere de yenileri eklenmeye devam ediyor.

Ekran Tedarik Zinciri Danışmanları’ndan analist Ross Young, Apple’ın yeni dizüstü bilgisayarlarında mini LED panele yer vereceğini ve bu panelin yenileme hızının 120 Hz olacağını belirtti.

Apple’ın yeni ekran tercihiyle ilgili benzer iddialar daha önce de gündeme gelmişti. Geçtiğimiz aralık ayında çıkan haberlerde de yeni MacBook Pro’larda Mini LED panelin bulunacağı belirtilmişti. Ancak 120 Hz yenileme hızı iddiasının ilk kez gündeme geldiğini söylemekte fayda var.

Young, konuyla ilgili paylaşımını Apple’ın etkinlik duyurusunun hemen ardından yaptı. Bu paylaşımda yeni MacBook Pro’larda 12.9 inç iPad Pro’lardakine benzer bir ekran deneyiminin sunulacağı vurgulandı.

Eğer 120 Hz yenileme hızı iddiası doğru çıkarsa bu MacBook Pro’yu iPad Pro ve geçen ay tanıtılan iPhone 13 Pro ile aynı çizgiye yerleştirecek. Her iki cihazda da ProMotion ekran teknolojisi mevcut.

Apple’ın 120 Hz ekran deneyiminde güç koruma gibi ince ayarları nasıl yapacağı merak ediliyor. M1X işlemcili yeni MacBook Pro seçenekleriyle ilgili diğer soruların cevabını almak için de 18 Ekim’deki etkinliği beklemek gerekiyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Recep İvedik 7’den ilk fragman geldi

Disney+ Recep İvedik 7 paylaşımlarına devam ediyor. Çevrimiçi içerik platformu, filmin afişini kısa süre önce paylaşmıştı. Şimdi de filmin ilk fragmanı izleyicilerin karşısına çıktı. Togan...

Vivo Y02 6.51 inç ekran, 5000 mAh pille geliyor

Vivo Y02 geçtiğimiz ağustos ayında tanıtılan Y02s'in ardından resmiyet kazandı. Akıllı telefonda ismi henüz açıklanmayan sekiz çekirdekli bir işlemci bulunuyor. Bu işlemciye 3 GB...

Tesla yeni tasarımla Model 3’ün üretim maliyetini düşürecek

Tesla Model 3'ün yeniden tasarımı için hazırlanıyor. Reuters'ın haberine göre, şirket çalışmaları "Highland" kod adıyla yürütüyor. Tesla'nın amacının üretim sürecinin sadeleştirmek ve gerekli parça...

WhatsApp kullanıcılarının kendilerine mesaj göndermesi kolaylaşıyor

WhatsApp kullanıcılarının kendilerine mesaj göndermesini sağlayan özellik dağıtıma çıktı. Bir tür hatırlatıcı işlevi gören bu özellik sayesinde kullanıcılar unutmamaları gereken şeyleri kendilerine iletebilecek. "Kendine...

ÖNE ÇIKANLAR