Luna Display ile iPad Windows için ikinci bir ekrana dönüşüyor

Astropad’in Luna Ekranı, bir iPad’i veya başka bir Mac’i Apple bilgisayarları için kablosuz bir harici monitöre dönüştürmenin kullanışlı bir yoludur. Artık şirket, kablosuz dongle’larını Windows PC’ler için destek içerecek şekilde güncelledi. Bu, Apple’ın Sidecar işlevini iPadOS ve macOS’un yerleşik bir parçası haline getirmesinden sonra şirket için sağlam bir adım olarak nitelendirilebilir.

Windows desteği Luna Display 5.0 sürümüne dahil edildi. Astropad’e göre “Windows 10 64-bit, Build 1809 veya üstü” ve en az iPadOS 12.1 yazılımlarını gerektiriyor. Bu, modern Windows cihazlarının ve iPad’lerin, Windows makineniz için çok pahalı bir çizim tableti olarak bir iPad ile birlikte Apple Pencil’ı kullanmak da dahil olmak üzere çeşitli konfigürasyonlarda birlikte çalışabileceği anlamına geliyor.

Şirket, Windows için Luna Display’i Windows cihazlarınıza takmak için USB-C ve HDMI olmak üzere iki tür konnektörle kullanıma sunuyor. Eski USB-C Luna Display’in sahipleri de çarşamba gününden itibaren Windows desteği eklemek için güncelleme yapabiliyor. Astropad, 5.0 sürümü için yaptığı yeniden yapılandırmanın, M1 Mac’lerde Luna Display’i kurmayı daha hızlı hâle getireceğini dile getiriyor.

luna display windows

Astropad, Luna Display’i ilk olarak 2017’de, Apple’ın macOS Catalina’ya eklenen Sidecar özelliğiyle bu aracı gerekli olmaktan çıkarmasından yaklaşık iki yıl önce yurt dışında piyasaya sürdü. Kısa bir süre sonra şirket, Apple’ın hamlesine yanıt olarak Luna Display’i Mac’ler arasında kablosuz çalışacak şekilde güncelledi.

Astropad, Windows desteğini beta sürümde test ettiğini duyurduğunda, özelliklerin Apple tarafından işletim sistemlerinin bünyesine eklenmesinin kılık değiştirmiş bir lütuf olduğunu öne sürmüştü. Windows için yeni Luna Display dongle’ları Kickstarter’da 30 Eylül 2020’de piyasaya sürülmüş ve yalnızca bir saat sonra gerekli finansman başarıyla sağlanmıştı. İnsanlar açıkça Windows için bu işlevi istiyor ve şimdi Astropad sonunda bunu sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Xiaomi Redmi Note 12 4G için HyperOS güncellemesi yakında

Luna Display, USB-C, HDMI ve Mini DisplayPort için bağlantı noktası seçenekleriyle Mac veya PC için 129 dolar yurt dışı fiyatıyla sunuluyor.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun