Lionel Messi Huawei’nin küresel marka elçisi oldu

lionel messi huawei

Dünya futbolunun en büyük yıldızı olarak nitelenen FC Barcelona’nın Arjantinli oyuncusu Lionel Messi, Çinli telekomünikasyon devi Huawei’nin küresel marka elçisi oldu. Çeşitli medya kuruluşlarında Huawei’nin Messi’ye yıllık 8 milyon avro ödeyeceği iddia edilse de, şirketten kesin rakam konusunda bilgi verilmedi.

Huawei tarafından yapılan açıklamada, Messi ile gerçekleştirilen işbirliğinin şirketin muhteşemlik ortak paydasında buluştuğu kişi ve kurumlarla bir araya gelme arzusunu gösteren bir adım olduğunu ifade etti. Sadece başarıyı değil, meydan okumayı da arayanların daha iyi sonuçlara ulaştığına dikkat çeken Huawei, bu nedenle Lionel Messi’nin kendisi için mükemmel bir seçim olduğunu vurguladı.

Huawei ülkemizde Galatasaray’a forma sponsoru olmuştu. Şirket América, Santa Fe, Sporting Cristal, Arsenal, Atlético de Madrid ve AC Milan gibi takımlarla da işbirliğine gitmişti. Orta ve Doğu Avrupa’da ve İskandinavya’da marka elçisi olarak Bayern Münih’in golcüsü Robert Lewandowski ile çalışan Huawei, Şili’de ise Arsenal’in yıldızı Alexis Sanchez’i marka elçisi olarak ilan etmişti. Lionel Messi Huawei marka elçisi olarak tüm dünyada şirketin profilini yükseltmek adına çalışacak.

Huawei’nin akıllı telefon birimi yöneten Kevin Ho tarafından yapılan açıklamada, Lionel Messi’nin Avrupa, Latin Amerika ve Asya gibi önemli pazarlarda Huawei markasına katkı sağlayacağı belirtildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...