LG V40 ThinQ çıkışı için gerekli sertifikaları almaya başladı

LG V40 ThinQ ile ilgili pek çok detay şimdiden gün yüzüne çıkmış durumda. Telefonun nihai tasarımı ve taşıdığı bileşenler şimdiden biliniyor. LG’nin cihazı hangi tarihte tanıtacağı konusunda ise somut bir işaret verilmemişti. Ancak internete sızan bir sertifika, telefonun resmiyet kazanmasının ve piyasaya çıkışının çok da uzak olmadığını gösteriyor.

Söz konusu sertifika akıllı telefon üreticileri, mobil operatörler ve test merkezleri tarafından kurulan Küresel Sertifika Forumu tarafından verildi. 6 Eylül tarihli sertifika, hem model numarası hem de kod adıyla LG V40 ThinQ modelini işaret ediyor. Cihazın LG Storm Plus olan kod adı, sertifikada ilginç bir şekilde telefonun resmi adı gibi gösteriliyor. Bunun LG’nin telefonun nihai ismini gizli tutmaya yönelik bir hamlesi olması muhtemel görünüyor.

Söz konusu sertifikada telefonun teknik özellikleri konusunda somut bilgiler verilmiyor. Sadece desteklenecek çoklu şebeke frekansları belgede görülüyor.

Daha önce çıkan haberlerde, LG’nin telefonu Samsung Galaxy Note 9’dan sonra ve Apple’ın yeni iPhone’larından önce piyasaya çıkaracağı belirtilmişti. Apple’ın yeni iPhone’larının çarşamba günkü tanıtımın ardından 21 Eylül itibarıyla yurt dışında satışa sunulması bekleniyor. Bu da V40 ThinQ için LG’nin önünde fazla bir zaman kalmadığını gösteriyor.

Takvimin bu kadar sıkışık olması, söz konusu ihtimalin gerçek olma ihtimalini aşağıya çekiyor. Bu nedenle LG V40 ThinQ tanıtımı için en kuvvetli ihtimal olarak daha önceki sızıntılarda görülen 16 Kasım tarihi öne çıkıyor.

Microsoft CEO’su TikTok görüşmeleri hakkında konuştu

Şimdi hatırlamak oldukça güç olsa da, Microsoft 2020'nin ağustos ayında TikTok'un bir kısmını satın almak için teklif vermişti. Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın TikTok'u...

TikTok aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı geçti

TikTok pazartesi günü yaptığı açıklamada, aylık 1 milyar aktif kullanıcıyı geçtiğini söyledi. Ağustos 2018'de yola çıkan ve ana şirketi Çin merkezli ByteDance'in veri toplama...

Skype yepyeni bir tasarım ve deneyimlerle yenileniyor

Skype'ın son beş yılda çok fazla miktarda tasarım değişikliğinden geçti. Ancak Microsoft hâlâ bir şeyleri yeniden denemeye ve düzeltmeye devam ediyor. Yazılım üreticisi, "gelişmiş,...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun