Teknoloji

Lenovo Smart Paper ile kalemle not alma deneyimini dijital ortama taşıyor

lenovo smart paper

Lenovo Smart Paper adını taşıyan E-Ink ekranlı tabletini CES 2023‘te tanıttı. Smart Paper, 10.3 inç büyüklüğünde parlama önleme özelliğine sahip bir ekranla geliyor. Lenovo tarafından hafif bir cihaz olarak tanımlanan Smart Paper, 50 GB depolama alanıyla kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bu alanın 50 bin sayfalık not almak için yeterli olduğu belirtiliyor.

Smart Paper, kılıfın içine yerleştirilebilen pilsiz bir kalemle geliyor. Gecikmeyi minimum seviyeye indirme hedefiyle tasarlanan Smart Paper Pen, gecikme süresini 23 milisaniyeye çekiyor. Dokuz farklı kalem ayarı bulunan Smart Paper Pen, 4 bin farklı basınç hasasiyeti seviyesine sahip. Smart Paper’da not almak isteyenler için çok sayıda şablon da barındırıyor.

Smart Paper’daki çift mikrofon sesli not almak için kullanılabiliyor. Buna ek olarak, sesli not alırken yazılı not da alınabilecek. İki süreç arasındaki eş zamanlama sayesinde yazılı not okunurken sesli notta neden bahsedildiğini tekrar duymak mümkün olacak.

lenovo smart paper

Lenovo Smart Paper için ne kadar ödemek gerekecek?

Smart Paper Lenovo’nun Amazon’ın Kindle Scrible tabletine yanıtı olarak tanımlanabilir. Lenovo Smart Paper, 2023 içinde 460 dolar karşılığında satışa sunulacak.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER