Teknoloji

Lenovo Legion Go, Legion Glasses ve Legion 9i’nin Türkiye lansmanı gerçekleştirildi

lenovo legion go

Lenovo Legion Go, Legion Glasses ve Legion 9i‘yi geçtiğimiz aylarda tanıtmıştı. Oyuncular için geliştirilen bu üç ürünün Türkiye lansmanı gerçekleştirildi. Etkinlikte şirketin ilk taşınabilir oyun cihazı olan Legion Go, hem Legion Go’da hem de diğer uyumlu ürünlerde daha derinlemesine bir deneyim vadeden Legion Glasses ve dünyanın ilk üst düzey 16 inç oyun bilgisayarı olarak tanımlanan Legion 9i hakkındaki detaylar paylaşıldı.

Lenovo Legion Go

Legion Go, Lenovo’nun oyunculara istedikleri yerde ve istedikleri şekilde oyun oynama konusunda daha fazla özgürlük sağlamak için şirketin geliştirdiği ilk Windows taşınabilir oyun cihazı. Cihaz, en üst düzey özellikleri arayan ve görsellerde daha azına razı olmayan oyuncular için tasarlandı. Mikro OLED ekranlı yeni Legion Glasses ve yeni Legion E510 7.1 RGB Oyun Kulak İçi Kulaklıkları ile birlikte, Lenovo Legion oyun ekosisteminde büyük bir atılımı işaret ediyor. 

Yeni Lenovo Legion Go, Windows PC oyun gücünü, 8.8 inçlik Lenovo PureSight oyun ekranında oyunlara hayat veren AMD Ryzen Z1 Serisi işlemcilerle desteklenen taşınabilir bir mobil forma dönüştürüyor vetaşınabilir oyun deneyimini bir sonraki seviyeye çıkarma isteyen oyuncular için yeni Legion Glasses, mikro-OLED teknolojisinden yararlanarak cebe sığacak kadar büyük bir ekran izleme deneyimi sunuyor. 

lenovo legion go

Lenovo, PC’ler, aksesuarlar, yazılımlar ve hizmetlerden oluşan oyun ekosistemine en yeni giriş cihazı  Lenovo Legion Go’yu ekleyerek kullanıcıların kendi tarzlarında oyun oynamalarına olanak tanıyor. AMD RNDA Grafik Kartına sahip AMD Ryzen Z1 Extreme işlemciye ve akıllı güç yönetimi teknolojisine sahip Lenovo Legion Go, Windows 11 ile yüklü geliyor ve devasa 8.8 inç QHD+ ekranıyla oyunlara hayat veren, konsollara rakip grafik performansından oluşan güçlü bir kombinasyon sunuyor. 16:10 Lenovo PureSight oyun ekranı, oyunculara daha etkileyici bir ekran deneyimi sunuyor. Dokunmatik ekran, oyun ve günlük kullanım sırasında doğal ve sezgisel kontrol sağlıyor.  

Lenovo Legion Go ayrıca Super Rapid Charge2 desteğine sahip olup pilin yalnızca yarım saatte yüzde 70’e kadar şarj olmasını sağlıyor.Fişe takılıyken oyun oynarken, pili ekstra bozulmaya karşı koruyan ve aynı zamanda şarj sırasında normalde üretilen ısıyı da ortadan kaldıran bir güç bypass moduna da sahip. 

Lenovo Legion Glasses

Lenovo Legion Glasses gözlük, hareket halindeyken veya koltukta oturan oyuncular için, ister Lenovo Legion Go’da ister Type-C uyumlu tüm cihazlarda oyun ve içerik tüketimi için daha akıllı, özel ve büyük ekranlı bir çözüm sunuyor. Legion Glasses, 60Hz yenileme hızıyla her göz için yüksek renk ve kontrast aralığı FHD çözünürlük sunan, yalnızca kullanıcının görebildiği lenslerin arkasında görünen geniş bir ekranın deneyimini ve işlevselliğini taklit eden, mikro-OLED ekran teknolojisine sahip gelişmiş bir giyilebilir sanal monitör olarak tanımlanıyor.

Ürün, dahili hoparlörler aracılığıyla yüksek kaliteli ses de vadediyor. Daha küçük ekranlar, oyuncuların hareket halindeyken ekran kalitesinden, konforundan ve gizliliğinden ödün vermesi anlamına gelebilir. Lenovo Legion Glasses, uzun süreli kullanım ve kullanım için yüksek kaliteli bir ekran sunarak Legion Go oyuncularına taşınabilir, özel, geniş ekran görüntüleme deneyimi sağlıyor.

Lenovo Legion 9i

Lenovo Legion 9i oyuncular ve yaratıcılar için tasarlanmış, bağımsız sıvı soğutma sistemine sahip, Lenovo Legion ekosistemindeki ve dünyadaki ilk üst düzey 16 inç oyun dizüstü bilgisayarı. Lenovo Legion 9i, rekabetçi oyuncular için Lenovo Legion Pro serisini ve çevikliğe değer veren oyuncular için Lenovo Legion Slim serisinin yanı sıra Lenovo Legion ekranları ve çevre birimlerini de içeren Lenovo Legion serisinin lideri konumunda.

Lenovo Legion 9i modelinin en öne çıkan özelliklerinden biri sıvı soğutma sistemi. Gelişmiş soğutma sistemi, cihaz ısınmaya başladığında devreye girerek durdurulamaz bir performansı garantiliyor.

lenovo legion 9i

Legion 9i, Intel’in son teknoloji işlemcilerinden biri olan Core i9-13980HX’e sahip. Bu güçlü işlemci, oyun ve çoklu görevlerde yüksek performans sunmayı amaçlıyor. Ayrıca, dizüstü bilgisayarın içerisinde en yeni Nvidia GeForce RTX 4090 grafik kartı bulunuyor. Bu, oyun deneyimini en üst seviyeye çıkarmak için ideal bir seçenek.Oyun deneyimini daha akıcı hale getiren bir diğer özellik ise yüksek ekran yenileme hızıdır. Lenovo Legion 9i, 165Hz’e kadar Değişken Yenileme Hızı (VRR) desteğine sahip 16.3 inç 2K IPS 1200nit parlaklıkta mini led bir ekrana sahip.

Lenovo Legion Go, Glasses ve 9i için ne kadar ödemek gerekiyor?

Lenovo Legion Go, Legion Glasses ve Legion 9i önümüzdeki dönemde Türkiye’de satışa sunulacak. Legion Go, 44.999 TL’lik fiyattan satışa çıktı.

İLGİLİ HABERLER