Leica Q Snow Kış Olimpiyat Oyunları için özel olarak üretildi

google news abone ol

leica q snowLeica Olimpiyat kar kayakçısı ve aynı zamanda fotoğrafçısı Iouri Podladtchikov ile iş birliği yaparak Leica Q’nun özel bir versiyonunu çıkardı. Bu özel versiyonda kameranın geleneksel siyah renkli gövdesi yerine beyaz renkli bir gövdeyi görüyoruz.

Leica Q “Snow” olarak adlandırılan bu özel kameranın tabanında, tavanında ve kontrollerinde gümüş renkli anotlanmış alüminyum kullanılmış. Kameranın gövdesi beyaz renkli deriye sarılıyor. Muhtemelen bu durum kameranın daha çabuk biçimde kir göstermesine neden olacaktır. Ayrıca kameranın alüminyum aksesuar kılıfı bulunuyor ki, bu da bir Leica kamerası için ilk niteliğini taşıyor. Leica Q Snow beyaz renkli bir taşıma çantası ve kayışıyla birlikte de sunuluyor.

Podladtchickov’a göre, renk seçimi sadece profesyonel kar kayakçısı olmasına değil, karın da beyaz olmasına dayanıyor. Tabii ki, kar beyazı renkli bir kamera olaya en uygun düşen ürün olurdu. Sporcu, kendisi için beyazın “carte blanche”, yani “sınırsız özgürlük, güç” anlamına da geldiğini dile getiriyor.

leica q snowEşsiz renginin dışında, kameranın diğer özellikleri standart Leica Q modeliyle aynı. Leica Summilux 28 mm f/1.7 ASPH lens, elektronik vizör, dahili Wi-Fi gibi özellikler bu kamerada bulunuyor. Leica Q Snow’dan sadece 300 adet üretilecek ve her biri özel olarak numaralandırılacak. Leica Q Snow’un mart ayında, 5395 dolarlık fiyat etiketiyle satışa çıkması bekleniyor. Standart model ise yurt dışında 4250 dolar seviyesinden satılıyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla yıllar süren gecikmenin ardından ilk Semi teslimatını Pepsi’ye yaptı

Elon Musk, perşembe günü, Twitter'ın başına geçmesinen bu yana ilk kez bir Tesla lansman etkinliğinde görüldü. Milyarder iş insanı, ABD'nin Nevada eyaletindeki bir Tesla...

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

ÖNE ÇIKANLAR