Video: iPhone XR Şeffaf Kılıf Kutusundan Çıkıyor

iPhone XR’nin en önemli özelliklerinden bir tanesi mavi, mercan, sarı gibi farklı renk seçenekleriyle sunulması. Bu telefonlar, arka cam yüzeylerine eşlik eden tonlarda metal çerçeveleriyle oldukça çekici görünüyor. Doğrusu, bu telefonda kılıf kullanmak renklere ve tasarıma biraz haksızlık olurdu. Apple da bunun farkındaymış ki, iPhone XR’yi tanıtırken bu telefona özel iPhone XR Şeffaf Kılıf ürününü de duyurmuştu.

Şeffaf Kılıf yurt dışında iPhone XR’nin piyasaya çıkışına yetişmemiş olabilir. Ancak Türkiye’de, iPhone XR ile hemen hemen aynı zamanda piyasaya çıktı. Elimize de bir adet geldi. Doğrusunu söylemek gerekirse, iPhone XR’nin cam ve metal yüzeyleri çizilmelere karşı epey dayanıklı görünüyor, ancak bir iPhone’u gönül rahatlığıyla kullanmak için kılıfı gerekli görüyoruz. Bu nedenle iPhone XR Şeffaf Kılıf, yolunu epey gözlediğimiz bir üründü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
iPhone XR İncelemesi

Videoda iPhone XR ve Şeffaf Kılıf’ın buluşmasını bulabilirsiniz. Apple, ürünün açıklamasında “Şeffaf polikarbonat ve esnek TPU karışımı malzemeden üretilen ve tuşların üzerine tam oturan kılıf, rahat bir kullanıma olanak veriyor.” tabirini kullanıyor. Gerçekten de Şeffaf Kılıf sert bir yüzeye sahip, sağlamlık hissini veriyor. Bununla birlikte iPhone XR’ye tam oturuyor ve herhangi bir oynama yapmıyor.

Kılıfın arkasında kamera bölümünde, ses kapatma düğmesinde delikler var. Aynı zamanda alt kısım da, iPhone Xs ve Xs Max kılıflarında olduğu gibi boş bırakılmış. Böylelikle kılıf takılıyken çoklu dokunmatik hareketleri rahatlıkla yerine getirmek mümkün oluyor. Ses açma ve kapatma ile güç tuşları için tuş mekanizmaları var. Bu tuşların biraz sert olduğunu söylememiz gerekiyor. Ancak zaman geçtikçe yumuşaması söz konusu olabilir. Böyle bir durum söz konusu olursa, bu yazı üzerinde bir güncelleme yaparız.

Şeffaf Kılıf’ın yüzeyinde hafif sürtünme hissediliyor. Bu iyi bir şey, böylelikle cihazı kullanırken elinizden kayıp düşmesi söz konusu olmaz. Öte yandan kavisli kenar yapısı, bir mercek etkisi görüyor ve metal çerçeveye farklı bir görünüm kazandırıyor.

iPhone XR Şeffaf Kılıf, 299 TL’lik peşin satış fiyatına sahip. Bu fiyat iPhone Xs ve iPhone Xs Max için satılan silikon kılıfların fiyatıyla aynı. İlk izlenimlerimize göre iPhone XR Şeffaf Kılıf, gayet kullanışlı. Piyasada iPhone XR için daha ucuza kılıflar da bulabilirsiniz, ancak kalite ve sağlamlık açısından Apple üretimi bu kılıf gayet iyi görünüyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...

GoPro yola Hero 10 Black ile devam ediyor

GoPro, Hero 10 Black ile kullanıcılarının karşısına "amiral gemisi" sınıfından yeni bir aksiyon kamerası çıkarıyor. Hero 10 Black tasarım bakımından Hero 9'dan uzaklaşsa da,...