iphone xr amerika fiyatı
iPhone XR Amerika fiyatları | Görsel: Apple

Apple’ın iPhone Xs ve Xs Max’in altında konumlandırdığı, geçen yılın alüminyum gövdeli ve LCD ekranlı iPhone 8’in yerini alan, 6.1 inç Liquid Retina ekranlı iPhone XR, ön yüzü tamamen ekranla kaplı yeni akıllı telefonu iPhone XR 19 Ekim Cuma günü yurt dışında ön siparişe sunuluyor. Telefonların dağıtımına ve Apple Store’larda satılmasına ise 26 Ekim’de başlanacak.

Ne var ki, iPhone XR‘ın Türkiye’de ne zaman satışa çıkacağına dair kesin bilgi henüz verilmedi. Apple Türkiye’nin web sitesinde iPhone XR için “Yakında sizinle” ibaresi yer alıyor. Apple’ın iPhone XR ile ilgili gönderdiği basın bülteninde, daha önce iPhone satışlarının Türkiye ile aynı zamanlarda başladığı ülkeler için 26 Ekim tarihi olarak çıkış tarihi gösteriliyor. Ancak Türkiye için böyle bir bilgi henüz yok. Yine de, Apple’ın iPhone XR’ı kasım ayı içinde Türkiye’de satışa sunmasını bekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ı Amerika'dan satın almak isteyenler için fiyatlar

Eğer iPhone XR için fazla beklemek istemiyor, kasım başında hemen çıktığında sahip olmayı amaçlıyorsanız, o hâlde akla gelen ilk seçenek iPhone XR’ı Amerika’dan satın almak olacaktır. Apple artık telefonlarının peşin satış fiyatını açıklıyor. iPhone XR için de başlangıç fiyatı verildi.

iPhone XR Amerika fiyatları

Buna göre iPhone XR Amerika peşin fiyatları aşağıdaki gibi:

iPhone XR 64 GB: 749 Dolar (4754 TL)
iPhone XR 256 GB: 799 Dolar (5071 TL)
iPhone XR 512 GB: 899 Dolar (5706 TL)

Bu fiyatların TL cinsinden karşılıkları 12 Eylül 2018 tarihli $-TL paritesiyle verilmiştir. (1 ABD doları: 6,35 TL)

iPhone XR’ın Türkiye satış tarihi henüz açıklanmadığı için Türkiye satış fiyatlarını da bilmiyoruz. Ancak ABD başlangıç fiyatlarının yaklaşık 4 bin 500 TL seviyesinde olduğu bir ortamda iPhone X’un başlangıç fiyatının 7500 TL’den aşağı olmayacağını belirtmek gerekiyor. iPhone 8’in yeni başlangıç fiyatının 6499 TL, iPhone 8 Plus’ınkinin ise 7499 TL olduğunu düşünecek olursak, iPhone XR’ın fiyatlarının biraz daha yüksek seviyeden başlamasını bekleyebiliriz.

iPhone XR’ı ABD’den satın almak, kayıt ücretine rağmen daha ucuza denk geliyor. Ancak Apple’ın uluslararası garantisi Türkiye’yi kapsamıyor. Yani yurt dışından aldığınız bir Apple ürünü artık Türkiye’de garanti kapsamında değil. Bu da arıza durumunda büyük bir risk anlamına geliyor. iPhone XR’ı Türkiye’den satın aldığınızda ise cebinizden daha fazla para çıkacaktır. Buna karşın iki yıl süren garanti, Türkiye’de herhangi bir uyum sorunu olmaksızın kullanma, kayıt için pasaport aramama gibi avantajlara sahip oluyorsunuz. Bu hususları dikkate almak gerekiyor.

Önceki HaberiPhone Xs ve iPhone Xs Max’i Amerika’dan satın almak isteyenler için fiyatlar
Sonraki HaberiOS 12 17 Eylül’de kullanıcılarla buluşacak

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz