iPhone 6 Plus dokunmatik ekran sorunu için Apple’dan tamir programı

iphone 6 plus dokunmatikApple, iPhone 6 Plus’ta sıklıkla gözlenen ve şikayet konusu olan “dokunmatik ekran problemi” ile ilgili bir yeni tamir programı başlattı. Söz konusu problem dahilinde iPhone 6 Plus dokunmatik ekranı işlemez hâle geliyor ve üst kısmında ince, gri bir çizgi oluşuyordu.

Apple’a göre, sorun telefonun sert bir zemin üstüne sık sık düşürülmesinden kaynaklanıyor. Şirket, tamir masrafının tamamını karşılamayacak, bunun yerine cihazın tamirini 520 TL’lik servis ücreti karşılığında gerçekleştirecek. Yani, iPhone 6 Plus’ınız bu dertten muzdaripse, 520 TL karşılığında sorunun üstesinden geleceksiniz.

Apple’ın tamir programıyla ilgili olarak hazırladığı özel sayfada, bazı iPhone 6 Plus cihazlarının sert yüzeye birden fazla kez düşürülmesi veya üstüne aşırı baskı uygulanması sonucu ekranda kırpışma veya çoklu dokunma sorunları gibi durumların oluştuğunu kaydediyor. Bu semptomlara uyan, ayrıca çalışır hâlde, ekranları da çatlamamış veya kırılmamış iPhone 6 Plus’lar için Apple, Türkiye’de 520 TL karşılığında servis hizmeti sunuyor.

Apple, daha önce bu sorun nedeniyle cihazını tamir ettirmiş olanlara, ödedikleri tutar ile şimdiki tamir programı kapsamında belirlenen ücret arasındaki farkı iade edeceğini de söylüyor. Şirket, bu tarz bir tamir işlemi gerçekleştirmiş olan müşterileriyle iletişim kurmaya başladı. Ancak bu kapsama giren müşterilere süreci hızlandırmaları için Apple Teknik Destek birimi ile irtibat kurmaları da tavsiye ediliyor.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...